Freud Düşüncesinin Büyüklüğü ve Sınırları

Say Yayınları

Erich Fromm

150,00 TL
108,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
42,00 TL
Freud Düşüncesinin Büyüklüğü ve Sınırları Hakkında Bilgiler
Türü: Ekol ve Yaklaşım Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786050205343
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 155 adet satılmıştır.
Erich Fromm
Erich Fromm
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Freud Düşüncesinin Büyüklüğü ve Sınırları Kısa Özet

    *Kendini yanılgılara yönelten koşulları değiştirebilmesi için insanın önce bu koşulları doğuran yanlışlıkları yok etmesi gerekir.*

    Freud da böyle bir tanımlama yapabilirdi. Marx’ınkine benzer bir cümle, psikanaliz teorisini kullanarak tedavi uygulayan bir bilim dalı için çok uygun bir slogan olurdu. Gerçek kavramını epeyce genişleten Freud’un en özgün yanı, gerçeğin bilinçli zihinle düşünülen ya da inanılan şey değil de, asıl düşünmek istenilmediği için bastırılan olgular olduğunu ortaya koymasıdır.

    Onun buluşlarının büyüklüğü, gerçek sanılanların ötesindeki gizli ve üzeri örtülü olarak duran asıl gerçeğe nasıl varılacağının yöntemini göstermesinden kaynaklanır. Bir insanı iyi etmenin yolu, onun ruhsal yapısını anlayıp bastırma olayını yok etmekten geçer. Bunu deneysel çalışmalarıyla kanıtlayan Freud, gerçeğin iyileştirip kurtaracak tek yol olduğu ilkesini çalışmalarında (yani pratikte) uygulamıştır. Her ne kadar uygulamada bazı bozulmalara uğramış ve yeni yanılgılara yol açmışsa da bu ilke, onun insanlık tarihine yaptığı en önemli katkıdır.

  • 2. Hamur

Freud Düşüncesinin Büyüklüğü ve Sınırları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.