sadsad x
asdasd

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyonda Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi

EMA Tıp Kitabevi

Ayşen Akıncı

750,00 TL
697,50 TL
%7 indirim
Kazancınız
:
52,50 TL
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyonda Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 271
ISBN: 9786056790539
Kapak: Ciltsiz
Ayşen Akıncı
Ayşen Akıncı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyonda Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi Kısa Özet

  Son yıllarda, kas-iskelet sistemi ultrasonografisi (KİUS) sadece klinik uygulamalarda (çeşitli kas iskelet rahatsızlıklarının tanısı ve tedavisi için) değil, aynı zamanda çeşitli avantajları (uygun, ucuz, girişimsel olmayan, tekrarlanabilir, yüksek çözünürlüklü dinamik ve karşılaştırmalı görüntüleme sağlaması ve radyasyon içermemesi) nedeniyle araştırmalarda da önemli bir rol oynamıştır. Bu nedenle, KİUS Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon hekimlerinin günlük klinik uygulamalarında giderek daha değerli bir araç haline gelmiştir ve - rehabilitasyon alanlarında kullanıldığı yerde - rehabilitasyon hastalarında kullanılan tanı ve tedavi algoritmasına önemli ölçüde katkıda bulunabilmektedir.
  Bu nedenlerden dolayı, KİUS probu şimdi hekimin ‘’stetoskop’’u olarak düşünülebilir. Ayrıca görüntüleme oldukça konforludur. Hatta bazen hekimden ziyade hastalar için daha ikna edici olabilmektedir, zira ‘’görmek inanmaktır’’.

  Bu kitapta, KİUS kullanan FTR hekimlerinin gündemindeki konulara dikkat çekmenin yanı sıra, yazarlar tekniğin temel teknik özelliklerini tartışmış ve KİUS’nin kas, tendon, ligament, sinir ve eklem lezyonlarını içeren farklı sağlık koşullarında hem tanı hem de girişimsel faydalarına odaklanmışlardır.

   

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyonda Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.