sadsad x
asdasd

Fiziksel Aktivite Yoluyla Bireysel ve Sosyal Sorumluluk Öğretimi

Nobel Akademik Yayıncılık

Don Hellison

34,00 TL
28,90 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
5,10 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Fiziksel Aktivite Yoluyla Bireysel ve Sosyal Sorumluluk Öğretimi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 228
ISBN: 9786051338415
Kapak: Ciltsiz
Don Hellison
Don Hellison
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Fiziksel Aktivite Yoluyla Bireysel ve Sosyal Sorumluluk Öğretimi Kısa Özet

    Bireysel ve Sosyal Sorumluluk Öğretimi (BSSÖ) modelinin ortaya çıkmasını sağlayan Don Hellison, 1970'li yıllardan itibaren Amerika Birleşik Devletleri'nde modelle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Don, beden eğitimi ile yaşam becerileri ve değerlerini öğretme fikrinin filizlenmesinden önce, 1970'in ilk yıllarından itibaren masum düşük gelirli ailelerden gelen yüksek risk faktörlü gençlerle sorumluluk alma davranışları ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalardan elde edilen deneyimlerle BSSÖ fikrini; önce Amerika Birleşik Devletleri'nde çocuklarla olan çalışmalarıyla, daha sonra ülkede yaygınlaşan çalışmalarla ve de pek çok başka ülkedeki üniversite öğrencileri, öğretmenler, gençler ve antrenörlerle yapmış olduğu çalışmalarla aşama aşama şekillendirmiş ve geliştirmiştir. Modelle ilgili bu ana kaynak kitapta aktarılan bilgiler, devam eden süreç içerisinde ortaya çıkan tüm fikirleri ve anlayışları geliştirmek ve paylaşmak üzere Don'un bir meslek hayatı boyunca sarf edilmiş çabalarının son halidir.

    Dünyada beden eğitimi öğretim programlarında yer alan ve okullarda uygulanan altı öğretim modelinden birisi olan BSSÖ modeli hakkında geniş bilgi verilen bu yapıtta, okul ortamında, sınıfta, oyun alanında, teneffüste, beden eğitimi dersinde, okul sonrası alternatif programlarda, spor salonu dışında, spor kamplarında ve fitness çalışmalarında, ortaokul ve lise öğrencilerine bireysel ve sosyal sorumluluk almayı öğretmenin teorik ve uygulama aşamaları adım adım aktarılmaktadır.

    Bu kitapta beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler, fiziksel aktivite uzmanları, program liderleri, gençlik çalışanları; yani beden eğitimi ve fiziksel aktivite alanında çocuklar ve gençlerle çalışan herkes için atıflar yer almaktadır. Ülkemiz için beden eğitimi alanında yeni bir yaklaşım olan BSSÖ modelini anlatan bu kitabın, modelin beden eğitimi dersi ve fiziksel aktivite programlarında uygulanması açısından eğitmenlere- uygulayıcılara, akademik anlamda çalışma yapanlar açısından üniversite öğrencilerine, araştırmacılara ve akademisyenlere faydalı olacağı düşünülmektedir.

Fiziksel Aktivite Yoluyla Bireysel ve Sosyal Sorumluluk Öğretimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.