sadsad x
asdasd

Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu

Veciz Yayınları

İbn Hazm

45,00 TL
31,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
13,50 TL
Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 115
ISBN: 9786056944000
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
İbn Hazm
İbn Hazm
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu Kısa Özet

    İbn Hazm, dini ilimler ve fenni bilimler alanında eserleri ve çalışmalarıyla tanınmış çok yönlü bir alimdir. İslam kaynaklarını kullanarak dünya hakkında bilimsel tespitler yapmış, tıp bilimine de katkıları olmuştur. Hadis, fıkıh, tefsir, felsefe, mantık gibi alanlarda edindiği bilgilerle Kuran-ı Kerime ve hadislere hâkim olması sayesinde dini meselelere güvenilir cevaplar vermiştir.

    İbn Hazm et-Telhis Li-Vucuhi’t Tahlis eserinde, dini yönden birçok kişinin merak ettiği, kendisine cevap bulamadığı veya daha sahih/güvenilir cevaplar aradığı soruları benzerliklerine göre sınıflandırmış ve on başlık halinde kendisine özgü bir yöntemle cevaplamıştır. Öncelikle ayet ve hadislerden soruyla ilgili kişiye delil getirebilecek alıntılar yapmış sonrasında kendi görüş ve açıklamalarıyla tavsiye niteliğinde eklemeler yapmıştır.

    Allah’ın (c.c.) rızasını kazanma, ilim talep etme, nafile ibadetler, kötülükler ve fitneler karşısında yapılması gerekenler, dünyalık hususlar, sahih hadisler, tövbe bahsi gibi her Müslümanın daima merak ettiği konuları ele almıştır. Özveriyle yapılan bu tercüme, kaynağımız Kuran-ı Kerim ve hadisler ışığında ‘Kurtuluş Yolu’muzu işaret etmektedir.

  • 2. Hamur

Fitne Döneminde Kurtuluş Yolu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.