sadsad x
asdasd

Fırtınadan Önce Fırtınadan Sonra

Salon Yayınları

Mike Duncan

90,00 TL
63,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
27,00 TL
Fırtınadan Önce Fırtınadan Sonra Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786059530613
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Mike Duncan
Mike Duncan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fırtınadan Önce Fırtınadan Sonra Kısa Özet

  Ödüllü podcast serisi The History of Rome and Revolutions’ın (Roma ve Devrimler Tarihi) yaratıcısı Mike Duncan, Roma Cumhuriyetinin yıkılışına zemin hazırlayan kanlı savaşları, siyasi entrikaları ve insanlık dramını alışılagelmişin dışında bir anlatım ile ele alıyor.

  Roma Cumhuriyeti, uygarlık tarihindeki en dikkat çekici başarılardan biriydi. İtalya`nın merkezinde küçük bir şehir devleti olarak doğmuş olan Roma; küçük tiranlarla, barbar kabile reisleriyle ve despot krallarla dolu daha geniş bir dünyaya adım adım ilerledi. Yüzyıllar boyunca, Roma`nın kooperatif ve katılımcı hükümet modeli, antik dünya tarihinde kayda değer ölçüde dayanıklı ve eşsiz kalmıştır.

  M.Ö. 146`da Roma, nihayet Akdeniz`in en sağlam gücü olarak ortaya çıktı. Fakat Cumhuriyet’in bu üstün başarısı, onun yıkımı oldu. Cumhuriyetçi sistem, Roma’nın yönettiği büyük İmparatorluğun üstesinden gelemedi. Artan ekonomik eşitsizlik geleneksel yaşam tarzını bozdu. Endemik, sosyal ve etnik önyargılar; vatandaşlık ve oy hakları üzerinde çatışmalara yol açtı. Yaygın yolsuzluk ve acımasız hırs, Cumhuriyet’in yıkılmaz temellerini çatlatan şiddetli siyasi çatışmalara yol açtı.

  M.Ö. 146-78 kronolojisinde Fırtınadan Önce Fırtına, bu yeni ve hain politik çevreyle yüzleşmek için ilk kuşağı çekinmeden irdeliyor. Öncüllerinin eski prensiplerini terk eden Marius, Sulla ve Gracchi kardeşler gibi adamlar, Cumhuriyet`i yıkıma götüren ve yolunu kaybeden bir medeniyetin başına neler gelebileceğine dair tam anlamıyla bir uyarı niteliği taşıyan son derece riskli yeni tedbirler uygulamaya koymuşlardır.

 • 2. Hamur

Fırtınadan Önce Fırtınadan Sonra Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.