Filozof Çocuk - Başkalarına Vurmaya Hakkım Var Mı?

Tudem Yayınları

Oscar Brenifier

119,00 TL
89,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
29,75 TL
Filozof Çocuk - Başkalarına Vurmaya Hakkım Var Mı? Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 48
ISBN: 9786052852798
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 196 adet satılmıştır.
Oscar Brenifier
Oscar Brenifier
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Filozof Çocuk - Başkalarına Vurmaya Hakkım Var Mı? Kısa Özet

  "Filozof Çocuk" serisi ile *Düşünmek, çocuk oyuncağıdır!*

  Türkiyeli çocuklara felsefeyi sevdiren "Filozof Çocuk" serisi, 19. ve 20. kitaplarıyla yine hayatı değişik açılardan sorgulamaya çağırıyor. Dünyaca ünlü Fransız filozof ve yazar Oscar Brenifier’nin imzasını taşıyan yeni kitaplar, bu kez akran zorbalığı ve kontrolsüz şiddetin çocuklar üzerindeki yansımalarına dikkat çekiyor.

  Hangi durumda şiddete başvurursun? Başkalarından korkmak için bir nedenim var mı? Şiddete yöneldiğini nasıl anlarsın? Şiddet neye yarar? gibi küçüklerin zihinlerini kurcalayan büyük sorular, serinin Şiddet Nedir? ve Başkalarına Vurmaya Hakkım Var mı? kitaplarının omurgasını oluşturuyor.

  Düşünme eylemini çocuklar için eğlenceli bir serüvene dönüştüren Oscar Brenifier, "Filozof Çocuk" serisindeki her kitapta üç büyük soruyu, düşüncelerle oynamak ve görünenin arkasına çocuk gözüyle bakmak için masaya yatırıyor.

  Her sayfası ayrı bir keşifle dolu bu sıradışı başvuru kitaplarını, çocuklar için tasarlanan öteki felsefe kaynaklarından ayıran en önemli nitelik ise okurlarına karşı sergilediği *sorgulama odaklı* tutum oluyor: Hayatı, ucu bucağı olmayan büyük bir oyun alanına benzeten Brenifier, çocuklara, yaşama dair ufuk açıcı sorular yöneltirken kesin yanıtlar vermekten kaçınarak, sürekli soru sorma yoluyla taze beyinleri doğru düşünmeye yönlendiriyor.

  Türkiye’de, düşünme eğitimi veren kimi okullarda ders kitabı olarak önerilen "Filozof Çocuk" kitapları, kendileriyle, hayatla ve dünyayla ilgili önemli sorular soran tüm çocuklar için benzersiz bir düşünme pratiği sunarken, kalıplaşmış yanıtlar yerine eleştirel olanları tercih eden yetişkinler için de değerli bir kılavuzluk görevi üstleniyor. Çocuklarıyla iletişimini güçlendirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek isteyen anne-babalar ile sınıf içi etkinliklerine yeni alternatifler oluşturmak isteyen duyarlı öğretmenler için de zengin bir içerik sunan "Filozof Çocuk" serisi, her yaştan okura sorgulamalarla dolu keyifli bir düşünme deneyimi vadediyor.

 • 1. Hamur

Filozof Çocuk - Başkalarına Vurmaya Hakkım Var Mı? Hakkında Yorumlar