sadsad x
asdasd

Fıkhi ve İktisadi Açıdan İslami Finans

Süleymaniye Vakfı Yayınları
27,00 TL
19,17 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
7,83 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Fıkhi ve İktisadi Açıdan İslami Finans Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786056582806
Kapak: Ciltsiz
Servet Bayındır
Servet Bayındır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fıkhi ve İktisadi Açıdan İslami Finans Kısa Özet

  Yüce Allah insanoğlunun hayatını mal ve hizmetlere bağımlı kılmıştır. Mal ve hizmetlerin üretim, dolaşım ve dağılımını konu edinen ilme İktisat denir. Bu varlıkların parasal niteliğe bürünmüş halinden ibaret olan kıymetli evraklarla ile ilgilenen ilme ise Finans denir.

  İktisadın bir alt dalı olan finans, çok değişik açılardan tasnif edilir; bunlardan biri de dinî-felsefî temeldir. Kapitalist temelli olan Geleneksel Finans, İslam'ın ilkelerine dayalı olan ise İslamî Finans şeklinde adlandırılır.

  Elinizdeki eser İslamî Finansı konu edinen dört serilik kitaptan üçüncüsüdür. Serinin ilki İslamî Finansa Giriş, İkincisi İslamî Bankacılık dönrdüncüsü ise Vadeli Piyasalar hakkındadır. Elinizdeki eserde İslamî Para ve Sermaye Piyasası İşlemleri fıkhî ve iktisadî gözle incelenmektedir.

  Kitapta İslam'ın piyasalara yönelik genel yaklaşımına kısaca değinildikten sonra, İslamî sermaye piyasası işlemleri ve para piyasası işlemleri, geleneksel ile karşılaştırmalı şekilde, ayrıntılı olarak incelenmektedir. Eserde konular işlenirken Kur'an ve onun hayata aktarımından oluşan sahih Sünnet perspektifine sadık kalınmasına özen gösterilmiştir.

Fıkhi ve İktisadi Açıdan İslami Finans Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.