sadsad x
asdasd

Fidel Castro'yu Öldürmenin 634 Yolu

Nota Bene Yayınları
34,00 TL
27,20 TL
%20 indirim
Fidel Castro'yu Öldürmenin 634 Yolu Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786059679046
Kapak: Ciltsiz
Fabian Escalante
Fabian Escalante
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fidel Castro'yu Öldürmenin 634 Yolu Kısa Özet

  1 Ocak 1959 tarihi kelimenin tam anlamıyla emperyalizmin Küba'da, *çuvalladığı* tarihtir. O gün, ABD'nin kendi arka bahçesi olarak gördüğü ama ortalama bir ABD vatandaşının tahayyül sınırlarının kat be kat üzerinde bir fiziki alana ve yine ortalama bir ABD vatandaşının zeka düzeyinden kat be kat üzerinde ortalama zekaya, kararlılığa, cesarete ve elbette ki, *yoklar*a sahip nüfuslu kocaman kıtanın küçük de olsa bir parçasının artık sonsuza değin bahçeden koptuğu gündür.

  *Fidel Castro'yu Öldürmenin 634 Yolu*, CIA-Mafya ittifakının ve bunların işbirlikçilerinin 2000 yılı sonuna değin giriştikleri *eylemler*inden Fabian Escalante'nin derlediği, bir seçki. Zaten kendisi de bizzat yaşamış bunları. Koca koca adamların, örgütlerin, hükümetlerin, kendisini dünya lideri olarak gören başkanların, Fidel Castro'nun *devre dışı* bırakılması için ne denli *Zihni Sinir* icatlarla uğraşmış olduklarını ağzımız bir karış açık okuyoruz.

  Mao'nun o ünlü, *emperyalizm kâğıttan kaplandır* sözü bu kitabı okurken sıkça akla geliyor ve koskoca(!) CIA'nın, emperyalist dünyanın lideri ABD hükümetinin bu çaresizliklere onay vermesi, bu akıllara ziyan planlardan medet umar hale gelmesi bizleri hiç şaşırtmıyor.

  Karşılığında, bilgiye, özgüvene, insan ve yaşam sevgisine dayanan devrimin dünyanın en büyük süper gücünün yok etmeye yönelik her saldırısını, ki dile kolay, 634 belgeli tanıklı komplo, boşa çıkarma yeteneğinin yakın dünya tarihinde eşinin benzerinin olmaması gerçeğiyle de ortaya çıkan gururlanmadan darısı başımıza diyerek az biraz da olsa pay çıkartıyoruz kendimize.

Fidel Castro'yu Öldürmenin 634 Yolu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.