Ferdinand Macellan - Kaşifler

Parola Yayınları

Turan Tektaş

100,00 TL
50,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
50,00 TL
Ferdinand Macellan - Kaşifler Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi ve Otobiyografi Kitapl
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786057522580
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 11 adet satılmıştır.
Turan Tektaş
Turan Tektaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ferdinand Macellan - Kaşifler Kısa Özet

    1480 yılında, Portekiz`in Sabrosa kentinde doğdu. Eğitim için Portekiz`in başkentine gitti ve Kraliçe`nin hizmetine girdi. Kolomb geri dönüp yeni bir dünyanın büyüleyici haberini getirdiğinde henüz bir çocuktu. İspanya heyecanla doluydu; şehirleri günlerce şarkılar söylediler, oynadılar ve geceleri, meşalelerle alevlendirdiler. İspanya`nın keşiflerine rakip olmak konusunda iddialıydı. Kendisini zaten Hindistan`ın parlayan âlemlerine ulaşmaya inandırmıştı.

    Macellan’ın keşif gezisi dünya çevresinde yapılan ilk seyahattir ve Güney Amerika’daki boğazdan geçerek Atlas ile Büyük Okyanus’u birleştiren ilk deniz yolculuğudur. Macellan’ın ekibi Avrupa için tamamen yeni olan pek çok hayvan türü ile karşılaştı. Bunlardan bazıları *hörgüçsüz develer* olarak tanımlanan lamalar ve *tüyleri yolunmayan fakat derisi yüzülen siyah kazlar* olarak tanımlanan penguenlerdir.

    En yakın iki galaksi olan Macellan Bulutsuları Güney Yarıküre’de keşfedildi. 69.800 km olan yolculukları sayesinde dünyanın çevresini de hesaplanmış oldu.

  • 2. Hamur

Ferdinand Macellan - Kaşifler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.