Felsefenin Tarihi

Retorik

William Turner

500,00 TL
360,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
140,00 TL
Felsefenin Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 720
ISBN: 9786057443328
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
William Turner
William Turner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Felsefenin Tarihi Kısa Özet

  Felsefenin Tarihi felsefi fikirlerin, dizgelerin ve felsefe okullarının bir anlatımıdır. Bu tarih, filozofların hayatlarının incelenmesini, okulların ve düşünce dizgelerinin karşılıklı ilişkisinin soruşturulmasını ve felsefi ilerleme veya gerileme sürecinin izlenmesi çabasını kapsar.
   
  Felsefenin doğası ve kapsamı, tarihinin incelenmesi için nedenler ortaya koyar. Felsefe, araştırmasını bir veya birkaç bilgi bölümüyle sınırlamaz; o, her şeyin nihai ilkesiyle ve yasasıyla ilgilenir. Her bilimin amacı fenomenlerin nedenini bulmaktır; felsefe de nihai nedenleri keşfetmeye çalışır, böylece alt bilimlerde başlamış olan birleştirici süreç daha yüksek bir düzleme taşınır. Soruşturma alanının genişliği, bilimsel araştırma sonuçlarını birleştirmenin zorluğu ve bu sonuçların sürekli artan karmaşıklığı felsefenin aşamalı gelişimini gerekli kılar.
   
  Felsefi öğretilerin, öncelikle hakikate katkı olarak değerlendirilmesi beklenirken, aynı zamanda dünyanın yazın, sanatsal, siyasi ve endüstriyel hayatını büyük ölçüde belirleyen yaşamsal güç olarak da incelenmesi gerekir. Bugün, bu güçler hakkında bilgi sahibi olmadan insanların ve ulusların dışsal eylemlerini tek başına açıklayan düşüncenin iç hareketlerini kavramanın imkânsız olduğu, her zamankinden daha fazla açık bir şekilde anlaşılmaktadır.
 • 2. Hamur

Felsefenin Tarihi Hakkında Yorumlar