145,00 TL
87,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
58,00 TL
Felsefe Nedir? Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 204
ISBN: 9786254079139
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 14 adet satılmıştır.
Howard Selsam
Howard Selsam
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Felsefe Nedir? Kısa Özet

    Felsefe nedir sorusunun pek çok cevabı vardır, fakat bu soruya verilen dünyadaki hiçbir yorum ve cevap, Marksist cevap ve yorum kadar ilginç değildir. Öyle ki, ister dost, isterse düşman olsun, giderek artan sayıda insan, felsefenin sadece üzerinde konuşulacak bir konu değil, eyleme geçilecek bir konu olduğunun farkında değildir. Dahası Marks’ın felsefesi, sadece geçmişe ait bir felsefe değil, aynı zamanda geleceğe dair olan bir felsefedir. Yine bu felsefenin somut amacı ve hedefi, belirli ülkelerdeki ilerleyici reformlar ve sosyal devrimler ile bütün insanların ve ırkların yoksulluktan ve baskıdan kurtularak özgürleşmelerine yöneliktir.

    Bu kitabın hedefi ve amacı ise, teorik yönden felsefenin ne olduğu hususu ve genel olarak felsefeyle ilgili olan ve bu konu hakkında bazı fikirlere sahip bulunan giderek artan sayıdaki insanlara, özel olarak Marksist bir metot ve yaklaşımla fikir vermektir.

    Yazar, bu eseri ile felsefeyi dünyaya indirmeyi değil, felsefenin hep dünyada ve insanlarla birlikte olduğunu göstermeyi amaçlamaktadır. Bununla birlikte, bu eserde, soyut felsefi spekülasyonların yanı sıra, insanların, dünyanın doğasına ve çevrelerindeki topluma tepki gösterdikleri değişik sistemler ve başkaca felsefe türleri de incelenmektedir.

  • 2. Hamur

Felsefe Nedir? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.