sadsad x
asdasd
300,00 TL
240,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
60,00 TL
Faziletler Medeniyeti - 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Edebiyat ve Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 660
ISBN: 9789944830034
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Osman Nuri Topbaş
Osman Nuri Topbaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Faziletler Medeniyeti - 2 Kısa Özet

    Özellikle İslam tarihinin Hz.Muhammed (s.a.v.)`in döneminden günümüze kadarki zaman diliminde yaşanmış fazilet örenklerini içeren bu eser, aynı zamanda bu örneklerin günümüze bakan yönünü ele almaktadır. İki cilt halinde hazırlanan eser, fazilet tablolarının güzelliklerini günümüz insanının idrakine sunmaktadır. Bu fazilet örnekleri, başta Hazret - i Peygamberin yüce şahsındaki misallerden, sonra da o misallere birer pürüzsüz ayna durumunda olan ashabın, velilerin, alimlerin ve salihlerin numune davranışlarından oluşmaktadır.

    Ayrıca, sadece peygamberlerin ve takva yolunda yürüyen Hak dostlarının menkıbeleriyle yetinilmemiş, zaman zaman idari ve ictimai hadiseler içinde yoğrulan tarihi şahsiyetlerin ve cihana yön veren insanların gerçekleştirdiği birçok fazilet örnekleri de sunulmuştur. İşte o fazilet örnekelerinden birisi: Mekke Fethi’ne doğru yapılan yolculuk esnasında bütün bir beşeriyete ibret olacak muazzam bir hadise yaşanmıuştır; Bu hadise Allahın nazarı ile yaratılana bakış tarzının bir eseridir. Hz. Muhammed (s.a.v.)`in ordusu sel gibi akıyordu. Arabistan’ın dört bir tarafından yeni müslüman olmuş kabileler kafile kafile İslâm ordusuna katılıyorlardı.

    Deyim yerindeyse bir mahşer ortamı yaşanıyordu. Hz. Muhammed (s.a.v.) ordusuyla Arc mevkiinden hareket edip Talub’a doğru yol alırken, yolda yavrularının üzerine gerilmiş ve onları emzirmekte olan bir köpek gördü. Hemen ashabından Cuayl bin Süraka’yı yanına çağırarak onu bu köpek ve yavrularının başına nöbetçi dikti. Anne köpeğin ve yavrularının, fetih coşkusu içinde geçen İslam ordusu tarafından ürkütülmemesi hususunda tembihte bulundu. İşte islam medeniyetinin insana kazandırdığı fazilet numunesi bir hadise... Bu eserde bütün faziletlerin kendisinde toplandığı Hz. Muhammed (s.a.v.) in en güzel şekilde anlatabilme gayreti vardır.

  • 2. Hamur

Faziletler Medeniyeti - 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.