Fatıma sa - İnsanlık Örneği

Önsöz Yayıncılık

Abdullah Cevadi Amuli

90,00 TL
60,30 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
29,70 TL
Fatıma sa - İnsanlık Örneği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786055030230
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
Abdullah Cevadi Amuli
Abdullah Cevadi Amuli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Fatıma sa - İnsanlık Örneği Kısa Özet

  Bir insanın tarif ve tavsifinin yapılması ya Alemlerin Yaratıcısı tarafından, ya kendisinin akranı ve benzeri olan insanlar tarafından ya da onun kendisinden sonra bıraktığı düşünce, davranış ve hareketleri yoluyla mümkündür. 

  Rabbi, Fatıma’yı çok hayırlar sahibi ve kalıcı Kevser olarak adlandırmıştır. Babası onu alemin en üstün kadını olarak tanımlamış ve ona denk olarak tüm zamanlarda ve asırlarda Ali bin Ebu Talib`den başkasını bulamamıştır. 

  O, Peygamberin canının bir parçası ve meyvesiydi. O, sadece Peygamberin kızı, Ali`nin eşi, Hasan, Hüseyin ve Zeyneb`in annesi değil, belki pak Ehl-i Beyt’in odak ve merkez noktasıydı. O, Allah tarafından kendisine yüklenen çok zorlu görev ve sorumlulukları başarılı bir şekilde yerine getiren tek kimseydi.

  Bütün bu kemal ve faziletlere sahip olan Fatıma`nın, dünyevi ve beşeri bir varlık olarak örnek alınması ve onun, ilmi ve ameli bütün hayat ve davranışlarına uyulan, sadece düşünsel bazda kalmayıp gerçekte de etki bırakacak bir model olarak bilinmesi gerekmektedir. 

 • 2. Hamur

Fatıma sa - İnsanlık Örneği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.