sadsad x
asdasd
25,00 TL
15,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Fatih Hatıratı Hakkında Bilgiler
Türü: İstanbul Rehberi Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9789755749785
Kapak: Ciltsiz
M. Fatih Çıtlak
M. Fatih Çıtlak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fatih Hatıratı Kısa Özet

  İstanbul şehrinin en güzide semtidir Fatih. Her şey bir yana Peygamber Efendimiz’in (sas) *Ne güzel kumandan!* buyurduğu Fatih Sultan Mehmed Han, ismiyle anılan bu semtte medfundur.
  Fatih Camii ve civarı İstanbul’un Mekke’si, Eyüp Sultan Camii ve haziresi İstanbul’un Medine-i Münevvere’si ve Hazret-i Pir Yusuf Sünbül Sinan Camii ve türbesi ise İstanbul’un Kerbela’sı olarak kabul görmüştür. Ancak Fatih Camii ve civarının İstanbul’un yüzünü aksettiren ve şehrin hatta bütün memleketin nasıl bir durumda olduğunu gösteren acayip bir hâli vardır.
  Fatih semti, her bakımdan yaşayan ve maneviyatı diri olan bir yerdir. Öyle ki Gönenli Mehmed Efendi, Fatih Camii ve civarı için *Burası öyle feyizli ve bereketli bir yer ki Fatih’te talebelik yapıp muvaffak olamamış kişiler bile gittikleri yerleri ihya ediyorlar.
  Varın artık düşünün, ilim irfan sahibi olan adamın hâlini.* buyurarak Fatih’in önemine dikkat çeker.
  İslam dünyasından bahsediyorsak Türkiye’yle, İstanbul’la söze başlamak zorundayız. İstanbul kitabının Fatiha’sı da Fatih semtidir.
  Dünyayı bir vücut kabul edersek bu bedenin yüzü Türkiye’dir; bu yüzün gözü İstanbul, göz bebeği de Fatih’tir vesselam...

Fatih Hatıratı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.