sadsad x
asdasd
70,00 TL
38,50 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
31,50 TL
Fantastes Hakkında Bilgiler
Türü: Fantastik Romanlar
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786057762092
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
George MacDonald
George MacDonald
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fantastes Kısa Özet

  G. K. Chesterton, W. H. Auden, J. R. R. Tolkien ve C. S. Lewis gibi yazarları etkileyen, fantastik edebiyatın kurucularından İskoçyalı yazar George MacDonald başka dünyaların şarkısını ilk duyanlardandı. Dönemin anlayışına aykırı gelen düşüncelerinden dolayı din adamlığı görevini bırakmak zorunda kalan George MacDonald peri masallarının dünyasını o âna kadar kimsenin anlatmadığı biçimde yazdı. *Ben çocuklar için yazmıyorum, beş, elli ya da yetmiş yaşında olsalar bile çocuksu kalanlar için yazıyorum,* diyen MacDonald, yakın arkadaşı olan Lewis Carroll’ın da akıl hocalarındandı.

  Fantastes, Yunancada *yolu olmayan* ve *tırmanış* anlamına gelen Anodos isimli kahramanımızın periler diyarında yaşadığı rüyaya benzer maceralarını anlatır. Anodos bu dünyada ağaç perileriyle, kendi gölgesiyle, şanlı şövalyelerle karşılaşacak, peri kraliçesinin sarayını ziyaret edecek, aklının alamayacağı hikâyeler dinleyecektir. Fantastes büyülü bir dünyanın hüzünlü, şaşırtıcı hikâyesi. Tam ulaşacağınızı düşündüğünüzde yine elinizden kaçırdığınız bir ufuk çizgisi.

  *Karakterlerimin bazılarını doğrudan George MacDonald’a borçluyum.*

  -J. R. R. Tolkien

  *George MacDonald’ı ustam olarak gördüğüm gerçeğini asla saklamadım, hatta ondan alıntı yapmadığım tek bir kitabım yoktur herhalde.*

  -C. S. Lewis

  *On dokuzuncu yüzyılın en önemli yazarlarından.*

  -W. H. Auden

 • 2. Hamur

Fantastes Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.