sadsad x
asdasd
47,00 TL
28,20 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
18,80 TL
Falaka Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 103
ISBN: 9786059481038
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ahmet Rasim
Ahmet Rasim
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Falaka Kısa Özet

  Ahmet Rasim, (d. 1864, istanbul - ö. 21 Eylül 1932, İstanbul) Türk yazar, gazeteci, tarihçi, milletvekili.

  Kendine özgü bir tarzla kaleme aldığı eserleri geniş bir okur kitlesi tarafından okunan, mutlakiyet, meşrutiyet ve cumhuriyet dönemlerine tanıklık etmiş bir yazardır. 50 yılı bulan yazı hayatında farklı edebi türlerde ve çok sayıda eser verdi. Dönemin İstanbul hayatının ayrıntıları üzerinde durduğu fıkralarıyla tanındı. 3.ve 4. Dönem TBMM`de İstanbul milletvekili olarak yer aldı. Tanınmış bestekar Osman Nihat Akın`ın dedesidir.

  Darüşşafaka mezunudur. Muharrirlik, Yazarlık, Bestekârlık, Posta Telgraf idaresi Memurluğu, Tercümanı Hakikat, Saadet, İkdam, Sabah, Malûmat, Servet, Tanin, Hak ve Tasvir-i Efkar gazeteleri yazarlıkları, Güneş, Gülsen, Sebat, Say ve Servet-i Fünûn, Resimli Gazete, Musavvar ve Malûmat dergileri yazarlıkları, TBMM III. ve IV. Dönem İstanbul Milletvekilliği ve III. Dönem Kütüphane Encümeni Reisliği yapmıştır. Evli ve altı çocuk babasıdır.

  1927`de Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal`in referansıyla İstanbul milletvekili oldu ve TBMM`nin üçüncü ve dördüncü dönemlerinde milletvekilliği yaptı. Ancak sağlık sorunları yüzünden meclis oturumlarına bile katılmadı. 1932`de Heybeliada`daki evinde hayatını yitirdi, Heybeliada`daki Abbaspaşa Mezarlığına gömüldü.

 • 2. Hamur

Falaka Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.