160,00 TL
115,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
44,80 TL
Fahr-i Kainat Efendimiz 1 Hakkında Bilgiler
Türü: İslami ve Tasavvuf Kitaplar
Sayfa Sayısı: 390
ISBN: 9789753897891
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
A. Ragıp Akyavaş
A. Ragıp Akyavaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Fahr-i Kainat Efendimiz 1 Kısa Özet

    Ragıp Akyavaş ilk tahsilini Şam`da Saint-Vincent-de-Paul Fransız mektebinde yapmış, bilahare İstanbul`da Soğuk çeşme Askeri Rüşdiyesine devam etmiş, pederinin asker olması dolayısıyla tekrar Şam`a dönüp Şam Askeri İdadisine girmiştir. Daha sonra İstanbul`a gelerek Pangaltı Harbiyesinden mezun olmuş ve 1912 senesinde mülazım rütbesiyle ordu saflarına katılmıştır. Balkan, Süveyş Kanalı, Çanakkale ve Romanya cephelerinde beş defa vurularak, kan dökerek düşmanla göğüs göğüse çarpışmıştır.

    A. Ragıp Akyavaş Osmanlı Devleti`nin son beş Sadrazamı Müşir İzzet Paşa, Tevfik Paşa, Ferid Paşa. Salih Paşa, Ali Rıza Paşaların yaver olarak maiyetlerinde bulunmuş, Sadarette vazife gördüğü sırada İstanbul Hukuk Fakültesini bitirmiş ve hakimlik mesleğinde yirmi sene hizmet etmiştir. Ayrıca Kara Harp Okulu`nda ceza hukuku ve harp tarihi hocalığı yapmış ve bu arada basına intisap etmiştir. İman, ahlak, dil-düşünce, kültür, edebiyat, sanat, ilim ve tarih cemiyetin yükselme kaynağıdır ve gelecek evvelâ bunlarla inşâ edilir.

    Devleti idare edenlerin, hocaların, hakiki aydınların, velhasıl gençliğin mukadderatını ellerinde tutan herkesin bunlar olmadan başlayacak manevi bir çöküntünün ne kadar büyük ve milli şahsiyet kaybının ne kadar tehlikeli olacağını hiç hatırdan çıkarmadan tedbirler almaları, cemiyete bu şuuru kazandırmaları gerekir. Hepimizi yetiştiren bu Devlet`e, bu aziz millete, geçmişimize ve geleceğimize karşı ödememiz gereken borçlarımız var. Bilenlerin bilmeyenlere bildiklerini, hayatta edindikleri tecrübeleri öğretmeleri bir borç ödemedir. Hele yüksek seviyeli sohbetler insanın manevi dünyasına süratle tesir etmesi bakımından okunacak birkaç ciddî kitap kadar faydalı olabilir.

  • 2. Hamur

Fahr-i Kainat Efendimiz 1 Hakkında Yorumlar