sadsad x
asdasd
25,00
17,25
%31 indirim
Ey Nefsim Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf - Mezhep - Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 267
ISBN: 9786054810390
Boyut: 15 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ömür Göle
Ömür Göle
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Ey Nefsim Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ey Nefsim Kısa Özet

    *Tarih boyunca bir peygamber veya veliyle karşılaşan müminlerin birçoğunun, nasihat istediklerini görürüz. Kalbin kilitlerini çözecek, istikamete girmeye vesile olacak, kötülüklerden uzaklaştırıp iyiliklere sevk edecek bir söz... *Din nasihattir* buyuran Efendimiz (sav) Hazretlerinden de nasihat isteyen birçok insan olmuştur. Örneğin bir sahabi, Resullullah Efendimiz’den bir nasihat ister. O (sav), *Öfkelenme!* buyurur. Aynı kişi birkaç defa soruyu tekrar eder, her seferinde, *Öfkelenme!* yanıtını alır. 

    *Alimler peygamberlerin varisleridir* düşüncesiyle, şayet üstatla görüşebilme imkânım olsaydı, bana bir nasihat verir misiniz, der ve ağzından çıkan her kelimeyi zihnime dikkatle kaydedip, o sözleri hayatımın önemli prensiplerinden biri haline getirmek isterdim. Zira onun nasihatlerinin ne denli tesirli olduğu, Risale-i Nur takipçilerinin hayatlarındaki kalıcı ve köklü değişimlerde rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. 

    Risale-i Nur külliyatında, halet-i ruhiyeme mutabık, kalbî yaralarıma merhem olan, nefsimin ıslahına yardım eden, birçok hastalıkta ortak olduğumuz zamanın insanlarına da tesir edebileceğini düşündüğüm nasihatleri bu çalışmada bir araya getirmeye gayret ettim. Bu pasajlara izahlar yapmaya çalıştım.  Çalışmanın ulaşacağı kitlenin içerisinde hiç Risale-i Nur okumamış kişiler bulunabileceğini bir an olsun aklımdan çıkarmamaya gayret ettim.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.