sadsad x
asdasd
43,00 TL
34,40 TL
%20 indirim
Ey Gece! Ey Uçurum! Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786053141679
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Necdet
Ahmet Necdet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ey Gece! Ey Uçurum! Kısa Özet

  *Deneme’nin Şubat 1969 sayısındaki şiirinizden duyduğum sevinci ulaştırmak istedim size... son aylarda dergi boşluklarındaki ruhsuz, ölü şiirler furyasında, ince zarif canlılığıyla beni birden öylesine etkiledi. Üç gündür her okuyuşumda gittikçe daha sardı beni. Bana çokgen ve içimden gelerek konuşma ve yorum imkânı veren şiirler karşısında çocuklar gibi seviniyorum. Ölçülü, hesaplı, dengeli ve her şeyden önce dolu şiiriniz için tekrar tebrik ve teşekkürler.*

  - Behçet Necatigil

  Ahmet Necdet (1933-2010), Türk Dil Kurumu ve Yunus Nadi şiir ödülleri de dahil pek çok ödüle değer görülen, yıllardır farklı kuşaklar tarafından okunan şiirler yazdı. Oyunlar, denemeler kaleme alan Ahmet Necdet şiir antolojileri de hazırladı. Ömer Hayyam, Puşkin, Baudelaire, Lermontov, Celan ve Aragon gibi pek çok şairin eserlerini Türkçeye çevirdi. Çevirileriyle de ödüller aldı.

  Ey Gece! Ey Uçurum!, Ahmet Necdet’in tüm şiirlerini eksiksiz olarak biraraya getiriyor. Şiir geleneğimizin önemli bir halkasını, bütünlüklü bir yapıt içinde okura sunuyor.

Ey Gece! Ey Uçurum! Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.