sadsad x
asdasd

Evvelim Sendin Ahirim Sensin - Enez

Ceren Yayıncılık

Ulaş Demiray

30,00 TL
22,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,50 TL
Evvelim Sendin Ahirim Sensin - Enez Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786059490481
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Ulaş Demiray
Ulaş Demiray
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Evvelim Sendin Ahirim Sensin - Enez Kısa Özet

  Enez’e bir kez yolu düşenin, Enez’i unutması mümkün olmaz demişti rahmetli babam.

  Tarihi ve doğası ile Trakya’nın incisidir Enez. Onlarca yıldır o muhteşem görüntüsüyle kilitli kasalara hapsolmuş nadide bir mücevherdir Enez; paha biçilemeyen ancak gerçek değerini de bulamayan.

  Okuduğunuz kitap ile Enez’e yirmili yaşlarda gelen genç bir subayın zamanla tutkuya dönüşen Enez sevdasına tanık olacak ve Enez’in yakın geçmişinde hüzünlü bir yolculuğa çıkacaksınız.

  Kozasından kurtulup özgürlüğe kavuşmaya çalışan kelebek misali küçük mütevazi bir ilçenin kabuğunu kırma çırpınışlarına tanık olacaksınız. Bir taraftan zifiri karanlıkta bir ışık huzmesi gibi parıldayan insanların yokluklara karşı başarı öyküleriyle keyifleneceksiniz, yokluk dönemlerinin bile nasıl zenginlikler doğurduğuna tanık olacaksınız. Bu zenginliklerin sadece tarihi ve doğal zenginlikler olmadığını, Enez’e değer katmış markalaşmış insan zenginliğinin büyüklüğünü görüp hayret edeceksiniz.

  Diğer taraftan ise bu başarı öykülerinin sürdürülemediğini, değerlerinin ve zenginliklerinin erozyona uğratıldığını görüp bazen kızacak, bazen üzülecek, bazen de hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Muhtemelen havanda su dövülen son 30 yılına da bakıp hayıflanacaksınız.

  Kitabı okudukça Enez’in kolay vazgeçilecek bir sevda olmadığını da anlayacaksınız. Bekir Kara ile başlayan, Şevket Kurt ile doruk noktasına çıkmış gelişim sürecinde, onlarca değerli insanın katılımını ve iş birliğini görünce günümüzle karşılaştırıp iç geçireceğinizden eminim. Hele o dönemlerin dostluklarını karşısında bugün yaşadığımız sevgisizlik ortamı sanırım içinizi burkacaktır.

  Geçmişe yapacağınız bu kısa yolculukta muhakkak kendinizle ilgili de birçok anı gözünüzde canlanacak. Tanımasanız bile Enez’in geçmişteki önemli şahsiyetleri ile buluşacaksınız. Yerlerinin doldurulamamış olması canınızı sıkacak. Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği olarak desteklediğimiz ve basımını üstlendiğimiz bu kitap, unutulmakta olan anıların yeniden canlanmasına vesile olmanın yanında, tarihe de not düşülmesidir!

  Enez’de yokluklar içinde gerçekleşen başarı öykülerinin geleceğe ışık tutmasıdır. En önemlisi de bundan sonra Enez için yapılması gerekenlerin manifestosudur.

  Emeğine, yüreğine sağlık Ulaş Demiray...

 • 2. Hamur

Evvelim Sendin Ahirim Sensin - Enez Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.