214,00 TL
128,40 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
85,60 TL
Evrim Risalesi Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786256495784
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 62 adet satılmıştır.
Ömer Türker
Ömer Türker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Evrim Risalesi Kısa Özet

  Modern dönemin en etkili fakat aynı zamanda en tartışmalı teorilerinden biri olan evrim teorisi, bilim du¨nyasının gu¨ndemine du¨ştu¨ğu¨ on dokuzuncu yu¨zyıldan bu yana hem Batı’da hem de Batı dışı toplumlarda bu¨yu¨k yankılar uyandırmıştır. İslam du¨nyasında konuyla ilgili tartışmalar çoğu zaman Batılı ve Hıristiyan ilahiyatçıların eleştiri ve tahlillerinin etkisinde kalmıştır. Buna rağmen, evrim teorisine ilişkin tartışmalar bugu¨n bile İslam du¨şu¨nce geleneğiyle dakik bir şekilde ilişkilendirilmiş değildir.

   

  Evrim Risalesi, İslam du¨şu¨nce tarihinde kelam, felsefe ve tasavvuf geleneklerinin temel kabulleri ile evrim teorisinin mu¨tevazı fakat kayda değer bir değerlendirmesini yapıyor. Söz konusu geleneklerin herhangi bir doğal olguyu nasıl açıkladıkları, hangi duyarlılıklarla hareket ettikleri, modern açıklamalardan hangi noktalarda farklılaştıkları sorularını ele alıyor.

   

  Evrim teorisinin daha isabetli bir zeminde tartışılması için literatu¨re anlamlı bir katkı sağlayan Evrim Risalesi, aynı zamanda, İslam du¨şu¨ncesinden hareketle gu¨ncel meseleleri ele alma yolundaki araştırmacılara ilgi çekici bir çalışma sunuyor.

 • 2. Hamur

Evrim Risalesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.