110,00 TL
73,70 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
36,30 TL
Evrad-ı Şazeliyye Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786054530397
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 10 adet satılmıştır.
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Evrad-ı Şazeliyye Kısa Özet

    Kendisine, *Niçin ilahi sırlara ve diğer ilimlere dair kitap yazmadınız?* diye soru soranlara, *Benim kitabım, dostlarım ve müritlerimdir* diye cevap veren eş-Şazeli Hazretleri’nin, Hakim Tirmizi`nin Hatmü`l-evliya, Nifferi`nin Mevakıf ve Muhutabat, Ebu Talib Mekki`nin Kutü`l-Kulûb, İmam Gazzalî`nin İhya, Kuşeyrî`nin Risale, Kadi İyaz`ın Şifa, İbn Atıyye Endelüsî’nin Muharrerü’l-Veciz`i gibi eserlere özel ilgi göstererek bunları derslerinde şerhettiği, Humeysera’da iken bir akşam müridlerine öğütlerde bulunmanın yanında kendisinin tertip ettiği Hizbü’l-Bahr’i okumalarını tavsiye ettiğini biliyoruz.

    Eş-Şazeli Hazretleri’nin hizibleri yalnızca Hizbü’l-Bahr ve Hizbu’n-Nasr ile sınırlı değildir. Onun Hizbü’l-Kebîr, Hizbü’n-Nasr, Hizbü’l-Berr, Hizbü’l-Âyât, Hizbü’t-Tevessül, Hizbü’l-Feth, Hizbü’l-Hıfz, Hizbü’r-Rızk, Hizbü’l-Azîm, Hizbü’n-Necat, Hizbü’l-Hamd, Hizbü’n-Nûr gibi onlarca hizib, duâ ve ezkâr terkibi olup bunlar günümüze de ulaşmıştır. Elinizdeki bu çalışma, eş-Şâzelî Hazretleri’nin bizzat tertip ettiği Hizbu’l-Bahr ile daha ziyade savaşlarda düşmana galip gelmek için okunan Hizbü’n-Nasr’ını ihtivâ etmektedir.

    Hizbü`l-Bahr’da Allah`ın lütfu ile sıkıntılardan kurtaracak bir özellik vardır. Okunduğu mekan afetlerden salim olur. Kötü hadiselere karşı hıfzdır. Onunla zikirde bidâyet ehli için şifâ sırları, nihâyet ehli için safa nurları hâsıl olur. Allah güneş doğmadan evvel onu okuyanın isteklerini kabul eder, sıkıntılarını giderir, insanlar arasındaki değerini yükseltir, göğsünü tevhîd ile şerheder, işlerini ve zorluklarını kolaylaştırır, cin ve insanların şerrinden korur, gece ve gündüzün getirdiği şerlerden emin kılar ve hiç kimseyi ona kem gözle baktırmaz aksine daha da sevdirir… Her namazın arkasından onu okuyanı Allah, insan dâhil yarattığı hiç bir şeye muhtaç etmez, mahlûkâtından müstağni yapar, zamanın hâdiselerinden emin kılar. Bütün harekât ve sekenâtında mutluluk yollarını bulmayı kolaylaştırır.

  • 1. Hamur

Evrad-ı Şazeliyye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.