Evernight Akademisi Serisi Takım Set 5 Kitap

Pegasus Yayınları

Claudia Gray

1.345,00 TL
739,75 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
605,25 TL
Evernight Akademisi Serisi Takım Set 5 Kitap Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 1632
ISBN: 5026548070850
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 426 adet satılmıştır.
Claudia Gray
Claudia Gray
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Evernight Akademisi Serisi Takım Set 5 Kitap Kısa Özet

  "

  Evernight Akademisi Serisi Takım Set (5 Kitap)

  Evernight Akademisi 1 - Sonsuz Gece

  Bianca’nın hayatı hiç de istediği gibi değildir. Gotik ve ürpertici Evernight Akademisi’nin öğrencileri güzel, zeki, hatta neredeyse yırtıcıdır ama Bianca onlardan biri olmadığının farkındadır. Yakışıklı ve gizemli Lucas’la tanıştığında ise genç adam ona dikkatli olması gerektiğini söyler: Bianca kalbini ona kaptırmamalıdır. Bu uyarıya rağmen aralarındaki güçlü çekime karşı koyamayan genç kız, Lucas’la birlikte olabilmek için her riski göze almaya hazırdır. Onları ayırmak ve Bianca’ya inandığı her şeyi sorgulatmak için fırsat kollayan karanlık güçler, bu aşka engel olabilecek midir? 

  ""Romeo ve Juliet tarzında işlenmiş gençlik aşkı ve asırlardır süren düşmanlıkla örülü, birinci sınıf, güçlü bir roman.""  
  -Romantic Times Book Reviews- 

  ""Okurlar, Evernight Akademisi ve öğrencileri hakkında yeni şeyler öğrenmek için sabırsızlanacak.""  
  -Kliatt- 

  ""Gray’in tarzı okuru daha ilk sayfada yakalıyor ve beklenmedik gelişmelerle iyice kendine çekiyor. Kitabın yoruma açık sonuysa bir sonraki kitabın heyecanla beklenmesini sağlıyor. Vampir hikâyelerini sevenler kaçırmasın.""  
  -School Library Journal- 

  ""Romantik öykülere, yatılı okullara ve vampirli maceralara meraklı genç okurlar ustaca yazılmış bu romana bayılacak.""  
  -Children’s Literature- 

  Evernight Akademisi 2 - Yıldız Avcısı

  Bianca’nın kaderinde annesi ve babası gibi bir vampir olmak vardır. Ancak vampirlere özel Karanlıklar Akademisi’nde Lucas’a kalbini kaptırdığında durum karmaşık bir hal alır. Lucas, onun türünü yok etmeye ant içmiş bir vampir avcısıdır ve ayrı yollara gitmek zorundadırlar. 

  Bianca, Lucas’ı tekrar görmek için her şeyi göze almıştır; bu, Siyah Haç avcılarıyla yüzleşmek ya da Karanlıklar Akademisi’nin güçlü vampirlerine ihanet etmek anlamına gelse bile. Genç kızın sırları onu yalanlarla dolu bir hayat sürdürmeye zorlar. 

  Ancak sırları olan sadece Bianca değildir. Bir güç okula saldırıp Bianca’yı hedef alınca, geçmişe dair bir gizem ortaya çıkacaktır.  
  Ve bu daha başlangıçtır… 

  ""Okumaya başlayınca bırakmak istemedim. Bir sonraki kitap için sabırsızlanıyorum."" 
  -L.J. Smith, The Vampire Diaries’in yazarı- 

  ""Kalp atışlarını hızlandıracak bir gerilim, tutkulu bir aşk ve gotik detaylarla zenginleştirilmiş serinin bu ikinci kitabı da bir solukta okunacak."" 
  -Booklist- 

  ""Claudia Gray okuyucularından sır saklamaya devam ettiği sürece, Romeo ve Juliet’i anımsatan kan davaları, paranormal aşk ve lise entrikalarıyla örülü bu hikâye bitmeyecek."" 
  -School Library Journal-

  Evernight Akademisi 3 - Kum Saati

  Ölüm ve sonsuz yaşam arasındaki ince çizgide yürüyen Bianca, hayata tutanabilecek mi? 

  Bianca ve Lucas, tanıştıkları vampir okulu Evernight Akademisi’nden kaçıp Siyah Haç adlı fanatik vampir avcıları topluluğuna sığınmıştır. Bianca avcıların arasında hayatta kalmak için doğaüstü kökenini gizlemek zorundadır ama Siyah Haç, genç kızın arkadaşı Balthazar’ı ele geçirince saklanmak gibi bir seçeneği kalmaz. Çok geçmeden Bianca ve Lucas yine kaçmaya başlar ancak bu sefer peşlerinde hem Siyah Haç hem de Evernight Akademisi’nin güçlü liderleri vardır. Ancak ne kadar uzağa giderlerse gitsinler genç kız kaderinden kaçamayacaktır. Bianca, aşklarının her şeye göğüs gerebileceğini düşünmüştür… Peki, aşkı onları bekleyen felaketten de sağ çıkabilecek midir?  

  Gray bir kez daha, kesintisiz macera ve tutku dolu aşkı kitabın şaşırtıcı finaline kadar dengede tutmayı başarmış. Okurlar, bir sonraki kitabı sabırsızlıkla bekleyecek.""  
  -Booklist- 

  ""Serinin bu kitabında çok daha fazla macera ve sonunda çözülmemiş çok daha fazla sorun var. Okurlar bir sonraki kitabı heyecanla bekleyecek.""  
  -School Library Journal- 

  ""Atlatılan büyük tehlikeler, son dakikada yapılan kurtarma operasyonları ve dudak uçuklatan bir son… Serinin hayranları daha fazlasını istemeden duramayacak.""  
  -Voya- 

  ""Gray’in evreninde vampirler ve hayaletler arasındaki savaş hem yeni hem de ilgi çekici.""  
  -Children’s Literatur’e-

  Evernight Akademisi 4 - Yaşamın Ötesi

  Kader, Lucas ve Bianca’yı ayırmak için pusuda… 
  Bianca ve Lucas birlikte her şeye dayanabileceklerini düşünmüştür. Ancak kader Bianca’yı bir hortlağa, Lucas’ıysa tüm hayatı boyunca avladığı yaratıklardan birine, yani bir vampire dönüştürünce sarsılırlar. 

  Lucas’ın sığınabileceği tek yer vardır… Evernight Akademisi. 
  Ama Siyah Haç vampir avcıları hâlâ peşlerindedir ve Evernight’ta yaşanması kaçınılmaz vampir ile hortlak savaşı yaklaşmaktadır.  

  Bianca ve Lucas’ın etrafı tehlikeyle sarılmıştır, üstelik bunlardan bazıları eski dost ve müttefiklerinden gelir. Yollarına çıkan her engeli aşmayı başaran Bianca ve Lucas yaşamın ötesinden gelen zorlukları da aşabilecek mi? 

  ""Vampir hikâyelerine tutkun genç okurlar karakterlerin çatışmalarından ve aşkla dolu sahnelerden çok keyif alacaklar."" 
  -Children’s Literature-

  Evernight Akademisi 5-Balthazar

  Yüzlerce Yıldır Yapayalnız Bir Vampir… Müttefiksiz ve Aşksız…

  Balthazar, Evernight’ın insan öğrencilerinden Skye Tierney’ye yardım etmeyi kabul ettiğinde bunun ne kadar tehlikeli olabileceğinden habersizdir. Skye’ın yeni ortaya çıkan psişik güçleri, dört yüz yıl önce Balthazar ve ailesini katleden çekici ama acımasız vampir Redgrave’in dikkatini çekmiştir. Redgrave, Skye’ın güçlerini kendi hain planlarına alet etmek istemektedir.

  Balthazar, Redgrave’i durdurmak ve uzun zamandır arzuladığı intikamı almak için elinden geleni yapmaya kararlıdır. Redgrave’le savaşmak için bir araya gelen Skye ile Balthazar karşı konulamaz duyguların esiri olacak ve Balthazar, kendi yalnız dünyasını sonunda Skye’ın değiştirebileceğini fark edecektir…

  Yasak aşk ve gerilimle dolu bu hikâyede Claudia Gray’in çoksatan Evernight Akademisi serisinin en sevilen karakterlerinden Balthazar, geçmişiyle hesaplaşıp kalbinin sesine kulak verecek. 

   “Romantizm, vampirler ve intikam duygusunun başarıyla harmanlandığı, genç okurların severek okuyacağı bir kitap.” 

  -VOYA-

  "
 • 2. Hamur

Evernight Akademisi Serisi Takım Set 5 Kitap Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.