300,00 TL
210,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
90,00 TL
Etik Ahlak Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Etik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786050203363
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 269 adet satılmıştır.
Ahmet Cevizci
Ahmet Cevizci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Etik Ahlak Felsefesi Kısa Özet

    Felsefenin en temel disiplinlerinden biri olan etik, ahlakla yakın bir ilişki içinde bulunur. Her ne kadar ahlak ve etik aynı kökten türemi olsa bile, etik deyince anlaşılan felsefe açısından ahlaktır, genel bir ilkeler teorisidir veya ahlaklılırın felsefesidir.

    Felsefeden büyük ölçüde bağımsız, sosyolojik ve kültürel bir alan olarak ahlak, öncelikle ve çok büyük ölçüde toplum içinde bir şekilde oluşturulmuş olan norm ve kurallar sistemine karşılık gelir. Bu açıdan bakıldığında, ahlakın insanların davranışlarını ve birbirleriyle olan ilişkilerini düzenlemek amacıyla oluturulmuş eylem kuralları, normlar silsilesi ve değerler sistemi olduğu söylenebilir. Ahlak, o halde, esas olarak bir düzen kavramıdır.

    Prof. Dr. Ahmet Cevizci`nin hazırladığı Etik-Ahlak Felsefesi kitabı, en yüksek iyi, doğru eylem ve sağlam karakter temaları ekseninde şekillenen Klasik Etik, 20. yüzyılda dile dönüş hareketiyle ortaya çıkan Analitik Etik ile kıta felsefesinin sınırları içerisinde kalan ve klasik etiğe tepki niteliği taşıyan Eleştirel Etik ana balıkları altında bu alanda önemli bir referans kitap olmayı hedefliyor.

  • 2. Hamur

Etik Ahlak Felsefesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.