sadsad x
asdasd

Et Tesdid Fi Şerhit Temhid I II Prestij

İsam Yayınları

Hüsameddin Hüseyin es-Siğnaki

850,00 TL
595,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
255,00 TL
Et Tesdid Fi Şerhit Temhid I II Prestij Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 936
ISBN: 9786257205788
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: Şamua
Basım Tarihi 2020
Hüsameddin Hüseyin es-Siğnaki
Hüsameddin Hüseyin es-Siğnaki
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Et Tesdid Fi Şerhit Temhid I II Prestij Kısa Özet

  Daha çok Hanefî fıkıh klasiği el-Hidâye üzerine yazdığı en-Nihâye adlı şerhiyle tanınan Hüsâmeddin es-Siğnâki, Hanefî-Mâtürîdî geleneğinin kendi dönemindeki önemli temsilcilerinden biridir. Siğnâki’nin bu şerhi, Hanefî-Mâtürîdî kelam geleneğinde önemli bir yeri bulunan Ebü’l-Muîn en-Nesefî’nin (ö. 508/1115) kelam eseri et-Temhîd li-kavâidi’t-tevhîd üzerine yazılmış tek şerh olma özelliğine sahiptir.
  Siğnâki, et-Tesdîd adlı bu şerhinde başta müellifin Tebsıratü’l-edille’si olmak üzere, Mâtürîdî geleneğin diğer iki önemli eseri -Nûreddin es-Sâbûnî’ye (ö. 580/1184) ait- el-Kifâye ile -Alâeddin el-Üsmendî’ye (ö. 552/1157) ait- Lübâbü’l-kelâm’dan sıkça nakilde bulunarak âdeta bu eserleri özetlemiştir.
  Osmanlı ulemasından Beyâzîzâde Ahmed Efendi’nin (ö. 1098/1687) İşârâtü’l-merâm’da bir-çok defa et-Tesdîd’e atıfta bulunmuş olması esere Osmanlı uleması tarafından da müracaat edildiğini göstermektedir.
  Eser, metin-şerh takibini kolaylaştıran bir tasarımla ilim dünyasının istifadesine sunulmuştur. Eser prestij ve karton kapak olmak üzere iki versiyon olarak basılmıştır.

 • Şamua

Et Tesdid Fi Şerhit Temhid I II Prestij Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.