sadsad x
asdasd
Esmau'l Hüsna Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 262
ISBN: 9786059301008
Kapak: Ciltsiz
Abdülaziz bin Nasır el-Culeyyil
Abdülaziz bin Nasır el-Culeyyil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Esmau'l Hüsna Kısa Özet

  Esmau'l Hüsna Allah'ın en güzel isimleriniehl-i sünnet çizgisinde özetleyen bu eserde; Allah'ın güzel isimleri sınıflandırılarak 9 başlık altında incelenmektedir. Mesela sevgi, korku, ümit oluşmasını sağlayan isimleri, kullukla ilgili isimleri vs...

  Allah'ın güzel isimlerini yaşayarak hayatına uygulayan Rabbani bir alim olan yazar, tüm eserlerinde olduğu gibi bu eserinde de kalemini konuşturmuş ve kaliteli bir eser meydana getirmiştir.

  Allah Teala'nın isimlerinin anlatıldığı bu eserde isimler, okuyucuların zihninde daha iyi yer edebilmesi için kısa kısa ve vurgulu şekilde izah edilmektedir.

  Her ismin naslarda geçtiği ayetler ve hadislerden örnekler verilmekte, anlamı belirtilmekte, Allah Teala için anlamı vurgulanmaktadır. Ardından bu ismin etkileri ve faydaları beyan edilmektedir. Daha sonra da diğer isimlerle birlikte kullanıldığında ne anlama geldiği ve faydalar taşıdığı beyan edilmektedir.

  Bütün bu değerlendirmeler ışığında yayınladığımız, tercüme, tashih, Arapça kontrol ve son okuma aşamalarında tekrar tekrar gözden geçirdiğimiz bu kaliteli eserin yazana, yayınlayana, okuyana, okutana ve buradan aldığı bilgilerle etrafına ışık saçanlara hayırlı olması dileğiyle...

Esmau'l Hüsna Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.