sadsad x
asdasd

Eski Van'a Doğru Bir Yolculuk

Yeniyüzyıl Yayınları
13,89
9,17
%34 indirim
Eski Van'a Doğru Bir Yolculuk Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786054977222
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Devamı
Kampanya

Eski Van'a Doğru Bir Yolculuk Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eski Van'a Doğru Bir Yolculuk Kısa Özet

  Sözlü Tarih Atölyesi Üyeleri… Sevgili Dostlar…

  Serhat şehri Van’da yaptığınız Doğru yolculuk ve sonunda ortaya konan eser gerçekten çok güzel olmuş, elinize ve emeğinize sağlık. Takdimde de belirtildiği gibi varmak değil yolda ama Doğru yolda olmak önemli.
  Sizin bu çalışmanız Van Yüzüncüyıl Üniversitenin bulunduğu kente katkı sağladığını net bir şekilde ortaya koyduğu gibi diğer üniversiteler için de örnek bir eser niteliğindedir.

  Zihnimde çalışmayı buraya (Sakarya’ya) uyarladım. Sorular aynı, sadece isimleri ve yerleri değiştirdim. Cevapların farklı olmadığını / olamayacağını fark ettim. Eğer biz de böyle bir çalışmayı Sakarya’da yapsak anlatılanlar hiç farklı olmazdı emin olun. İsimler, yerler değişse de içerik tamamen aynı olurdu. Metni, söyleşileri okurken ziyadesiyle duygulandım, çünkü ben de bunları aynen geçmişte yaşamıştım…

  Bu çalışma Vanlılar için bir nostalji veya bir geçmişe yolculuk olsa da asıl Sakarya’da veya başka bir batı şehrindeki insanlar için çok daha anlamlı… Her yerde söylenen *biz biriz, birbirimizden yok farkımız* söylemlerinin ispatı olması bakımından, yaptığınız bu çalışmanın Türkiye açısından oldukça önemli olduğunu ifade etmek isterim.

  Bizlere bu duyguyu yaşattığınız için bir kez daha teşekkür ediyor, emeğinize, kaleminize, yüreğinize sağlık ve esenlikler diliyorum…

  - Halil İbrahim Keskin / Sakarya

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.