sadsad x
asdasd
115,00 TL
88,55 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
26,45 TL
Eski Mısır Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9789944483834
Kapak: Ciltsiz
Marc Van De Mieroop
Marc Van De Mieroop
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eski Mısır Tarihi Kısa Özet

  *Tanınmış akademisyen Marc Van De Mieroop eskiçağı herkesin kolayca anlayabileceği şekilde anlatmaya devam ediyor. Mükemmel araştırılmış ve akıcı anlatısıyla kitap yaratıcı olduğu kadar bilimsel de. Hem uzmanlar hem de uzman olmayanlar için çok değerli bir çalışma ve özellikle öğretmenlere yarar sağlayacak. Kesinlikle tavsiye edilir.* Ronald J. Leprohon, Toronto Üniversitesi *Kapsamlı ve güncel Eski Mısır Tarihi kitabında Marc Van De Mieroop, Mısır toplumunun MÖ 4. binyıl sonundan Yunan-Roma dönemine kadar gelişimini, konu üzerine uzun yıllardan beri yazılmış en eksiksiz çalışmada sunuyor.*

  John Baines, Oxford Üniversitesi Eski Mısır Tarihi Mısır devletinin MÖ 3000 civarındaki oluşumundan Roma İmparatorluğu’nun hiyeroglif yazısını yasakladığı MS 4. yüzyıl sonuna dek Eski Mısır’ın kronolojik bir incelemesidir.

  Bu öyküsel anlatı önemli siyasi ve kültürel olayları ana hatlarıyla ele alırken hem sosyal hem de ekonomik hayata değinmektedir. En son bilimsel çalışmaları içeren yetkin ve anlaşılır bir üsluplayazılmış Eski Mısır Tarihi, Mısır tarihi öğrencileri için çok değerli bir kaynaktır.

  Kitaba eşlik etmek üzere tasarlanmış Internet sayfasına www.wiley.com/go/ancientegypt adresinden erişilebilir.

  Marc Van De Mieroop Columbia Üniversitesi’nde tarih profesörüdür. Eski Yakındoğu ve Eski Mısır üzerine çeşitli çalışmaların editörü ve yazarıdır. Bunlar arasında A History of Ancient Near East, ca. 3000-323 BC (Homer Kitabevi tarafından Eski Yakındoğu Tarihi MÖ 3000-323 adıyla basılmıştır), The Eastern Mediterranean in the Age of Ramesses II (Wiley-Blackwell, 2007) ve King Hammurabi of Babylon (Wiley-Blackwell, 2005) sayılabilir.

Eski Mısır Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.