sadsad x
asdasd

Eski İstanbul Yosmaları

Alfa Yayınları

Refi Cevad Ulunay

49,00 TL
34,30 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
14,70 TL
Eski İstanbul Yosmaları Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 347
ISBN: 9786051715681
Kapak: Ciltsiz
Refi Cevad Ulunay
Refi Cevad Ulunay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Eski İstanbul Yosmaları Kısa Özet

    1950-60`lı yılların efsane kalemlerinden Refi` Cevad Ulunay`ın Eski İstanbul Yosmaları başlıklı eseri, 19. yüzyılın kıvılcımlı gece alemlerine projektör tutuyor adeta. Bakın, kendisi eseriyle ilgili olarak ne diyor:

    *Yaşanmayan hayat yaşatılamaz. Mazinin yosmalarına dair yazdığım hatıralarda rivayet tarikiyle (yoluyla) gelenler olduğu gibi, belki yakından tanıdıklarım da olmuştur. Okuyuculardan, nasılsa hala yaşayan ne pimpon zampara dostlarım var ki, onlara açtığım bu tarih sahifelerini okuduktan sonra bana rastladıkları zaman, gözlerinde ama yalnız gözlerinde uyanan bir neşenin hazzı ile koluma girerek, bir sır tevdi eder gibi kulağıma, ‘Ah azizim, ben de Rana’yı tanıdım. Ne kadındı o!’ diyenler oldu. O halde, eğer şimdi küllenen bu aşk hatıralarının mangalını kalemimle karıştırırken bir günah işliyorsam, hepimiz cürüm (suç) ortağı oluyoruz. Ben yazdığım siz de okuduğunuz için.*

    Sevgili okur, kitabın sayfalarını çevirdikçe, vaktizamanında bu *ince* işler -zamanın ruhuna özgü kaideleriyle zarifane bir şekilde yaşanmaktaymış, diyeceksiniz: Refi’ Cevad’ın güçlü kalemi bunun garantisidir. 

Eski İstanbul Yosmaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.