Eşcinseller İçin Değişim Terapisi

Kaknüs Yayınları

Joseph Nicolosi

170,00 TL
122,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
47,60 TL
Eşcinseller İçin Değişim Terapisi Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9789752566996
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Joseph Nicolosi
Joseph Nicolosi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Eşcinseller İçin Değişim Terapisi Kısa Özet

  Dr. Joseph Nicolosi, 40 yıldan uzun bir zaman dilimi süresince 1000’in üzerinde danışanına, hemcinslerine duydukları çekim hissini azaltma ve heteroseksüel potansiyellerini keşfetme yolculuğunda eşlik etti.
  Bir klinik psikolog olarak her zaman, bedeninin kişiye gerçeği söyleceğine inandı ve insan bedeninin heteroseksüel bir yaşam tarzına uyumlu olduğunu savundu. Eşcinselliğin temelinin travmaya dayandığını söyledi. “Eşcinsellik, erkek çocuğun, kendi doğuştan gelen erkekliğine yabancılaşmasına sebep olan bir yarayı onarma teşebbüsüdür,” dedi.
  Günümüzde terapistler danışanlarının eşcinsel duygularının biyolojik kökenli ve değişmez olduğu görüşündeler. Fakat terapist için etik olan yaklaşım, daima, yüzeyde görünenin altına bakmak ve “neden?” diye sormaktır. Danışanını, istemediği eşcinsel kimliğe mahkûm etmemektir.
  Dr. Nicolosi’nin danışanları ona hep şunu söylediler: ““Derinliklerimde bir yerlerde, heteroseksüel bir erkek olduğumu biliyorum. Fakat bir türlü kurtulamadığım bu çekim hisleri aslımı yaşamama izin vermiyor.”
  Bu duyguları yaşayanların birçoğu eşcinsel taciz kurbanı. Birçoğu da çocukluk ve ilk gençlik yıllarında babalarına ve erkek akranlarına yabancılaşma hissiyle büyümüşler. Bir erkeğin sevgisine, ilgisine ve onayına duydukları özlem ve ihtiyaç karşılanmamış. Çocukluktan gelen bu eksiklik, zorlanımlı çekim hislerini beraberinde getirmiş. Çekim hissine uyarak yaşamak; değerleriyle, evlilikleriyle ve kendilik duygularıyla çelişmiş. Bu erkekler “gey” olduklarına inanmıyorlar. Kendilerini, “eşcinsellik problemi olan heteroseksüel erkekler” olarak görüyorlar.
  Eşcinseller İçin Değişim Terapisi: Joseph Nicolosi’nin En Önemli Yazıları, bu cesur ve orijinal düşünürün kaleminden çıkan son kitap. Günümüzde terapi uygulamalarının dayandığı “boğucu sürü zihniyeti” ortamında tam da ihtiyaç duyulan şeyleri söylüyor.
  Linda Ames Nicolosi’nin Dr. Nicolosi’yle yaklaşık 40 yıl süren bir evlikleri oldu. Aynı zamanda çalışma arkadaşı ve birçok kitapta eş yazardılar. Dr. Nicolosi’nin bu son kitabının yanı sıra, önceki dört kitabını ve yayınlanmış çok sayıda makaleyi beraber kaleme aldılar. İnsan tabiatına dair böylesine cesur ve isabetli tespitlerde bulunmuş, aynı zamanda bilge ve merhametli bir ustanın eşi olmaktan dolayı minnettar.

 • 2. Hamur

Eşcinseller İçin Değişim Terapisi Hakkında Yorumlar