sadsad x
asdasd

Ermeni Kilise Merkezi Ecmiatzin

Çizgi Kitabevi Yayınları

Canan Seyfeli

50,00 TL
41,00 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Ermeni Kilise Merkezi Ecmiatzin Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 285
ISBN: 9786059108331
Kapak: Ciltsiz
Canan Seyfeli
Canan Seyfeli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ermeni Kilise Merkezi Ecmiatzin Kısa Özet

  Ecmiatzin (Eçmiadzin), Erivan`a 25 km uzaklıkta eski bir yerleşim alanıdır. Ermeni Kilisesi`nde, tarihte Ecmiatzin haricinde başka ruhani merkezler de oluşmuştur. Ancak Ermiatzin, Ermeni Kilisesi`nin  ilk ve ana ruhani merkezi olarak genel kabul görmüştür.

  Ecmiatzin`in ilk kat`oğikos Aziz Grigor tarafından 301`de kurulduğu kabul edilmektedir. Resmi yayınlarda Ecmiatzin Kat`oğikosu`nun unvanı "Başpatrik ve Bütün Ermenilerin Kat`oğikosu" (Tzayraguyn Patriark` yev Kat`oğikos Amenayn Hayots) şeklinde anılmaktdır.

  Çalışmanın konusu Ecmiatzin Kat`oğikosluğu`nun kuruluşundan günümüze Ermeni Kilise Tarihindeki kilise hiyerarşisi ve ritüellerdeki konumudur. Ecmiatzin, oluşumundan itibaren kendine has özellikler kazanmıştır. Diğer Ermeni Kilise merkezleri ile ilişkisinde bu özellikleri temel faktör olmuştur. Bu nedenle Ecmiatzin odaklı olarak diğer Ermeni kilise merkezli ile münasebetleri de çalışma konusu çerçevesinde yer almaktadır.

  Araştırma, Ermeni Kilise tarihinin hemen tamamını kapsadığından, her dönemin orjinal Ermenice kaynağı tespit ve temin edilmeye çalışılmıştır. Öncelikli olarak bu eserlerin Ermenice`sini görme ve kullanma; bunlarla ilgili sıkıntıları gidermek için de İngilizce ve/veya Fransızca çevirileri temin edilmeye ve karşılaştırmaya gayret gösterilmiştir.

Ermeni Kilise Merkezi Ecmiatzin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.