sadsad x
asdasd

Erken Okur-Yazarlık / 0-3 Yaş Arası Çocuk Kitapları

Koç Üniversitesi Yayınları
29,63 TL
21,33 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
8,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Erken Okur-Yazarlık / 0-3 Yaş Arası Çocuk Kitapları Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Psikolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 379
ISBN: 9786055250744
Kapak: Ciltsiz
Bettina Kümmerling-Meibauer
Bettina Kümmerling-Meibauer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Erken Okur-Yazarlık / 0-3 Yaş Arası Çocuk Kitapları Kısa Özet

    Okuryazarlık ne zaman başlar? Bir bebeğe ne zaman kitap okunmaya başlanır? 3 yaş altı çocuklar okunan kitapları yorumlayabilir mi? Görsel okuryazarlık nasıl edinilir, faydası nedir? Çocuklar edebiyatı oyunla keşfedebilir mi? Kitap okuma seanslarında çocuk ve ebeveyn arasındaki iletişimin öğrenmeye etkisi nedir? 0-3 yaş arası çocuk kitapları üzerine yapılan ilk kapsamlı çalışma olan Erken Okuryazarlık, bu sorulara cevap veriyor.

    Elinizdeki kitap, farklı alanlardan araştırmacıların bir araya gelerek çocuk edebiyatının çocukların biliş, dil, psikoloji ve estetik gelişimi üzerindeki etkisini inceledikleri bir derleme. Erken kavram kitaplarından Abc kitaplarına kadar geniş bir alanı tarayarak teorik, ampirik, tarihsel ve kültürler arası çalışmalar arasında bir denge kuruyor. Makaleler çocuk kitaplarının erken okuryazarlıkla sıkı ilişkisi üzerine yeni öngörülerde bulunuyor.

    Kitap, Türkçe baskısı için kaleme alınan Türkiye’den bir giriş yazısıyla daha kapsamlı hale geliyor. Ilgım Veryeri Alaca ve Aylin Küntay, Türkiye’de 0-3 yaş arası bebeklerin ve çocukların kitapla tanıştırılması üzerinde duruyor.

Erken Okur-Yazarlık / 0-3 Yaş Arası Çocuk Kitapları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.