sadsad x
asdasd

Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar

Nobel Akademik Yayıncılık

Sue Bredekamp

253,00 TL
202,40 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
50,60 TL
Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 585
ISBN: 9786053202011
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Sue Bredekamp
Sue Bredekamp
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar Kısa Özet

  Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar kitabı yayınlandığı andan itibaren büyük yankı uyandırmıştır. Türkçeye çevirisini gerçekleştirdiğimiz bu kitap sayesinde özellikle kariyerlerinin başında olan öğretmenler, yeni bilgileriyle okul öncesi eğitiminin evrensel değerlerini anlayabilecekler ve okul öncesi öğretmeni olmanın zevkine varabileceklerdir.

  Bu kitabının yazarı okul öncesi eğitimi uzmanı Dr. Sue Bredekamp, çocukların, potansiyellerine ulaşabilmeleri için nitelikli ve eğitimli öğretmenlere ihtiyaçları olduğunu belirtmektedir. Okul öncesi öğretmenlerinin hazırlık ve uygulamada başucu rehberi olarak kullandığı bu kitap, Türkçeye çevrilmesiyle ülkemizdeki okul öncesi öğretmenlerinin de başucu kaynağı olmaya adaydır.

  Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar kitabı 0-8 yaş grubu çocuklar için hazırlanacak erken çocukluk eğitim programlarına temel teşkil edecektir. Ayrıca Gelişimsel Olarak Uygun Uygulamalar yaklaşımını temel alan geniş bir yelpaze de sunacaktır.

  Bu kitap, 4 kısımdan ve 16 bölümden meydana gelmektedir.

  • 1. Kısım`da, Okul Öncesi Eğitimin Temelleri;
  • 2. Kısım`da, Gelişimsel Olarak Uygun Uygulamaların Boyutları;
  • 3. Kısım`da, Öğretmenin Karmaşık Rolü ve
  • 4. Kısım`da ise, Amaçlı Öğretim ve Etkili Müfredat konuları ele alınmıştır.

  Kitabın çevirisini gerçekleştiren ekip Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri`nde farklı üniversitelerde görev yapmakta olan okul öncesi eğitimi alan uzmanlarından oluşmaktadır. Çeviri ekibi oluşturulurken okul öncesi eğitimi alanına hakim ve İngilizce çeviri becerisi ileri düzeyde olan akademisyenlerle çalışma tercih edilmiştir. Böylece okuyucunun konuları daha rahat kavrayabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla birebir çeviri yerine anlamsal çeviri yapılarak okuyucunun beğenisine sunulmuştur.

  Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar kitabı okul öncesi eğitimi alanında önemli bir açığı kapatacak olması nedeniyle kısa bir sürede eğitimcilerin rehber kitabı hâline geleceğini düşünmekteyiz.

 • 2. Hamur

Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.