sadsad x
asdasd
Erdemli Toplumun İnşası Hakkında Bilgiler
Türü: Meal Tefsir ve Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9789755484426
Kapak: Ciltsiz
Şahin Güven
Şahin Güven
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Erdemli Toplumun İnşası Kısa Özet

    Genel olarak tefsir tarihine baktığımızda Kur’an’ın tamamını kapsayan tefsir yazma geleneğinin hâkim unsur olduğu görülmektedir. Bununla birlikte, zaman zaman müstakil sûre tefsirlerinin yazıldığı da bilinen bir gerçektir. Özellikle üzerinde yaşadığımız Anadolu coğrafyasında, hem beylikler, hem de Osmanlı devleti döneminde yazılan sûre tefsirlerinin çokluğu ve çeşitliliği dikkatlerden kaçmamaktadır.

    Buna ilaveten son zamanlarda, gerek ülkemizde gerekse İslâm dünyasının diğer bölgelerinde yapılan Kur’ân ve Tefsir araştırmaları içerisinde yer alan müstakil sûre tefsirlerinin de gün geçtikçe artış gösterdiğini müşahede etmekteyiz.

    İşte elinizdeki bu eser, Hucurât sûresi üzerine yapılmış bir tefsir çalışmasından ibarettir. Bu çalışma, sûreyi bir bütün olarak ele almakta, temel ve yan konularını tespit etmekte, sûreyi konusal birlikteliği olan âyet gruplarına (necm) ayırmakta, bu pasajlar arasında irtibatlar kurmakta ve böylece sûrenin hedefini belirleyerek bu hedef çerçevesinde analiz ve değerlendirmeler yapmaktadır. Çünkü bir sure içindeki ayetleri birbirinden bağımsızmış gibi ele alıp tefsir etmek ya da sadece bir önceki ayetle bir sonraki âyet arasındaki ilişkiyi tespite yarayan *dar bağlamlı* açıklamalar yapmak, sûrenin asıl hedef ve maksa¬dını tam olarak belirlemede yetersiz kalabilmektedir.

Erdemli Toplumun İnşası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.