Erdem Epistemolojisi- Linda Zagzebski

Nobel Bilimsel Eserler

Gönül Emirbilek

105,00 TL
87,15 TL
%17 indirim
Kazancınız
:
17,85 TL
Erdem Epistemolojisi- Linda Zagzebski Hakkında Bilgiler
Türü: Etik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786253984809
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Gönül Emirbilek
Gönül Emirbilek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Erdem Epistemolojisi- Linda Zagzebski Kısa Özet

    Linda Zagzebski, erdem ile bilgi arasında felsefede daha önceleri kurulan ancak sonradan kaybedilen bağı tespit edip geliştirmeye çalışan bir bilgi kuramcısıdır. Dünya çapında tanınmış bir felsefeci olmasına rağmen Türkçe felsefe literatüründe, Zagzebski`de erdem bilgi ilişkisinin analizine yönelik bugüne kadar kapsamlı bir çalışma yapılmamıştır. Bu konuda onun ileri sürdüğü kuram ve karşı görüşler yeterince işlenmemiş ve özel olarak herhangi bir ihtisas çalışması da yapılmamıştır. Erdem epistemolojisi bağlamında sadece makale ve kitap bölümü düzeyinde birkaç çalışma mevcuttur. Bu alanda daha çok Ernest Sosa`nın çalışmaları göz önünde bulundurulmuş ve Linda Zagzebski, bir anlamda geri planda kalmıştır. Bu durum ise bizim çalışmamızın özgün olan önemli bir yönünü oluşturmaktadır.
    Erdemin bilmeye konu olması, bir bilme etkinliği olarak erdem, öznenin taşıdığı bir sıfat olarak erdem, bir özellik olması açısından erdem ve erdemin bilgi ile ilişkisi gibi konuların açıklığa kavuşturulması bu çalışmanın daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacaktır.
    Bu çalışma, yalnızca epistemoloji alanındaki erdem epistemolojisine bir giriş olarak düşünülmelidir ve umarım bu, insanın anlama çabasına küçük ama değerli bir katkı olacaktır.

  • 2. Hamur

Erdem Epistemolojisi- Linda Zagzebski Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.