Epilepsi İle Büyümek

Hayykitap

Yüksel Yılmaz

14,81 TL
9,77 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
5,04 TL
Epilepsi İle Büyümek Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 1248
ISBN: 9786059841429
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Yüksel Yılmaz
Yüksel Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Epilepsi İle Büyümek Kısa Özet

  Prof. Dr. Yüksel Yılmaz, bu kitapta çok az, hatta hiç değinilmemiş bir toplum yaramızı gösteriyor, tanıdan tedaviye, sorulabilecek her soruyu bütün detaylarıyla ve tanıklıklarıyla cevaplıyor. Amacı çok açık: Epilepsili çocuğun daha mutlu, daha güzel yaşamasını sağlamak...

  Kitap sadece epilepsi tanısı almış çocukların değil, onların aileleri ve günlük hayatında sorumluluk alan öğretmen, antrenör, bakıcı gibi kişilerin ve hatta epilepsi alanında hizmet veren sağlık personelinin de yardımına koşuyor.

  Epilepsi tanı, tedavi ve takip sürecini gerektiği şekilde sürdürmek ve tamamlamak; bu süreçte çocukların sağlıklı büyüme, gelişme, oyun, eğitim, spor, eğlenme, gezme ihtiyaçlarını hakkıyla karşılamak; olası sınırlamaların ve desteklerin nerede, nasıl olacağını bilmek istiyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun!

  Epilepsi tanısı, ne abartılması ne de küçümsenmesi gereken tıbbi bir durumdur.

  Amaç, tedaviyle çocuğun nöbetsiz olması, hayatını diğer çocuklar gibi sürdürebilmesini sağlamaktır. Tanı ve tedavi sürecinde çocuğun ruhsal örselenmesine fırsat tanımamak gerekir.Unutmamak gerekir ki, bu tanıyı almış, sürekli ilaç kullanan, nöbet geçirme olasılığı olan, arada düzenli gerekli tetkikleri ve hekim ziyaretlerini yapan kişi çocuğun kendisidir. Kaygılarını anlayarak, kaygılarını doğru bilgilerle ve gerekenleri yaparak hafifleterek erişkinlerin epilepsiyle yaşamasını, çocukların epilepsiyle büyümesini sağlamak tüm epilepsi tanısı almış kişilerin yakınlarının sorumluluğudur.

  Bu kitap, çocuk nörolojisi alanında yirmi iki yıl boyunca çocukların ve yakınlarının yazara sordukları sorular, öğrenmek istedikleri, tanı ve tedavi sürecindeki yaklaşımları, yaşadıkları zorluklar ve gösterdikleri tepkiler ile yazarın verdiği bilgi, gözlem ve deneyimler temelinde şekillendi.

 • 2. Hamur

Epilepsi İle Büyümek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.