sadsad x
asdasd
25,00 TL
12,50 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
12,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Engereğin Gözü Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789751041548
Kapak: Ciltsiz
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Engereğin Gözü Kısa Özet

  *Benzersiz bir kitap bu! Daha önce bu romana benzeyen, aynı değere sahip olan ve sürekli, beklenmeyen sürprizler taşıyan bir kitap okumadığımı belirtiyorum. Yeni bir okura demek isterdim ki; evet, oku ve şaşır!*

  Elia Kazan

  *Bu roman hem karanlığın hem de aydınlığın, umudun romanıdır.*

  Yaşar Kemal

  Harem-i Hümayun’dan taht oyunlarına açılan ve erk istencinin karanlık dehlizlerinde kaybolup insanı, insan doğasının en aşağılık yönleriyle yüzleştirirken bir umut ışığı yakmayı da ihmal etmeyen büyülü bir anlatı. Efendi – köle ilişkisine psikolojik bir bakış.

  Türk Edebiyatı’nın usta kalemi Zülfü Livaneli’nin *istediğimi yapmaya en çok yaklaştığım kitap* dediği 1997 Balkan Edebiyat Ödüllü ilk romanı Engereğin Gözü, küçük yaşta hadım edilip Haremağası yapılmış zenci bir kölenin, Habeş Süleyman’ın gözünden iktidar – birey ilişkisini anlatıyor. Süleyman, *biricik* efendisinin tahtla ölüm arasında gidip gelen kaderinin ellerinde bocalarken yeni sultana *Padişahım çok yaşa!* diye haykırmaktan da geri duramıyor.
  25. yıl baskısıyla yeniden okurlarıyla buluşan Engereğin Gözü, bir dönem romanı olmanın ötesinde, insan psikolojisinin derinliklerine; dün, bugün ve yarının saraylarına, en gizli sırları bile aydınlatacak gerçeklikte ışık tutan bir Zülfü Livaneli klasiği.

Engereğin Gözü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.