En Çok Satan Gençlik Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 48 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 48 ürün görüntüleniyor.

Gençlerin İlgi Duyduğu Kitaplar

11-12 Yaş Dönemi: Bu dönemde, kız ve erkek çocuk arasındaki ilgi farklılaşması iyice belirginleşmiştir. Erkek çocuk sporla yakından ilgili olup, macera arzusu da arttığından bol bol macera romanı okur. Kız çocuk ise daha hayalperest ve romantik olmuştur. Her iki grubunda sözcük ve kavram bilgileri oldukça gelişmiştir. Bu yaştaki çocukların değerli / değersiz ayırımı yapmadan ellerine geçirdikleri her şeyi okuduklarını, yani okuma arzusunun dorukta olduğunu görüyoruz. Bu bakımdan, tarih, biyografi, hayvan hikâyeleri, efsaneler, doğa ve fen konularındaki kitapları okurlar; fen kitaplarındaki deneyleri yaparlar. Ayrıca gülmek için de okurlar. Çizgi romanda bu dönemde en çok okunan bir türdür.

13-14 Yaş Dönemi: Çocukluktan yetişkinliğe geçiş devri olan bu dönemde çocuk ya içine kapanmakta, ya da isyankâr bir tutum sergilemektedir. Bu yaşlarda çocuklar, örnek alacakları kahraman ararlar. Bu bakımdan en yararlı eser türü biyografilerdir. Erkek çocukları, sporun yanında fen kitaplarına ( taşıtların, iletişim araçlarının, bilgisayarların nasıl yapılıp, nasıl çalıştığı gibi ) ilgi duyarlar. Macera romanları, sporla ilgili dergileri okurlar. Kız çocukları ise romantik eserleri, meslek hikâyelerini ve dedektif romanlarını severler. Ayrıca, evcil hayvanlarla ilgili realist eserler, tarihi romanlar, ince mizah içeren kitap ve dergilerden zevk alırlar. Koleksiyon merakı da bu yaşlarda çok artar. İlgileri çok çeşitli, fakat kısa sürelidir. Hayal kurma güçleri idealizme doğru dönüşmüştür.

Nitelikli Gençlik Kitapları

- Kitap, yazarın otoriter yaklaşımından arınmış olmalı ve okuruna geniş alımlama olanakları sunabilmeli. Yani yazar, çocuğu küçümseyecek derecede her şeyi bilen bir yetişkinden çok, okuruyla birlikte düşünen bir konumda olmalı.

- Yazarın anlatıcı tutumu kitabın estetik ve yazınsal niteliğini belirlediğinden, anlatım kısıtlayıcı olmaktan çok, elverdiğince çok açılı olmalı.

- Yazar çocuğu ciddiye almalı; dil, anlatım, kurgulanan dünya çocuğun alımlama ve anlama koşullarını fazlaca zorlamamalı.

- Çocuk kitaplarında konular, çocuk gerçekleri ve çocukların gereksinimleri dikkate alınarak seçilmeli.

- İdealize edilmiş yaklaşımlardan kaçınmalı ve çocuğa belli erdemleri, dünya görüşlerini zorla empoze etmeye çalışmamalı.

- Çocuk bir şeyleri yeni öğrenen bir varlıktır. Çocuk kitabı ona bu yenileri yaşatarak kendi gerçeklerini gösterirken, aşırı öğreticilikten ve tek yanlı olmaktan kaçınmalı.

- Çocuklara ve gençlere okuma zevki gibi belli yazınsal nitelikleri tutturmalı ve estetik kaygıları gözden kaçırmamalı.

- Nitelikli çocuk ve gençlik kitaplarını yetişkinler de severek okuyabilmeli.

Bu Başlıklardaki Kitapları Çok Seveceksiniz!

Kitapseverlere yol gösteren başlıklarda kitapları listeledik. İlgi duyduğunuz türdeki kitaplara başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu listelerde severek okuduğunuz yazarların diğer kitaplarını bulabilirsiniz. Okurken büyük bir keyif aldığınız kitabın başkalarınca da çok okunduğunu görünce sizinle aynı duyguları yaşayan insanların ne çok olduğunu görebilirsiniz. Bu kategorilerde dünya klasiklerini de bulacaksınız, sizden uzak coğrafyalarda yaşayan insanların yaşamlarına tanıklık edeceksiniz, dünyayı tanımanın, dünya vatandaşı olmanın evrensel değerleri benimsemenin bir yolu da klasik kitaplardır. Klasik kitaplarla bakış açınızı genişleteceksiniz. Bu listelerde Türk klasikleriyle de karşılaşacaksınız. Kendini tanımanın kendi kültürünü tanımanın yollarından biri olan yerel kitaplarla içgörü kazanacaksınız.

En İyi Fiyatta Gençlik Kitapları

En iyi fiyata Gençlik kitaplarını Bkm kitapta bulacaksınız. Tatlı zaman geçirmenizi sağlayan kitapları size ulaştırmakla kalmıyoruz, kitabı alırken de sizi gülümsetiyoruz. Onlarca yayınevinin binlerce kitabını en uygun fiyata hızlıca sizin ayağınıza teslim ediyoruz. İstediğiniz ödeme yöntemiyle Havale / Eft / Kredi Kartı / Banka Kartı / Kapıda Ödeme seçenekleriyle size kolay ve güvenli bir ödeme sunuyoruz. Bkmkitap.com’u takip ederek yapılan kampanyalardan yüksek indirimlerle kitap alabilirsiniz. Yayınevlerine, yazarlara ve kitaplara özel indirim fırsatlarını da kaçırmayın! Fiyat alarm butonuna tıklayın, kitabın fiyatını indirdiğimizde biz size haber verelim. Bkm Kitapla okumak çok güzel!

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.