sadsad x
asdasd
Emir Yakup Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 16
ISBN: 9786058435308
Kapak: Ciltsiz
Nurcan Şahin
Nurcan Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Emir Yakup Kısa Özet

  Emir Yakup hikâyesinin, yaşanmış ve tarihi olguları barındıran bir hikaye olması, 8-9-10 yaş gruplarındaki çocuklarda fazla hayal kurma durumlarını artırması beklenen bir durum olsa bile aynı zamanda mantıklı ve soyut düşünme yetenekleri gelişmiş olduğundan olumsuz bir etki yaratmayacaktır.

  Hikayedeki Hacı karakteri çocuklar için olumlu bir örnek sergilemektedir. Ayrıca, savaş ve ölüm temalarının anlatımında sade ve şiddet içermeyen bir anlatım olması da hikâyeyi çocuklar için hem olumlu hem de eğitici kılmaktadır. Hikâye içerisinde çocukları olumsuz etkileyecek herhangi bir kelime ya da kelime gruplarına rastlanmamıştır. Ayrıca bu dönem içerisinde deyimleri anlamakta güçlük çekebileceklerinden hikâye içerisinde deyim ya da kalıplaşmış sözcük ya da sözcük gruplarının bulunmaması da bu yaş grupları açısından daha yararlı olmaktadır.

  Hacı karakterinin tanımında ya da özellikleri içerisinde çaba sarf eden, öğrenmeye meraklı bir kişilikten bahsedilmesi bir kazanım elde etmek için verilen emeğin ve çabanın çocuklara başarıyla aktarılmasına sebep olmuştur. Diğer bir taraftan, bu yaş gruplarındaki çocukların toplumun onaylamayacağı kötü davranışlardan sakınması ve bu davranışların bilincinde olması ayrıca his ve heyecan hayatının dengeli olması ve duygularını sağlıklı bir şekilde ifade edebilmesi gibi durumlar göz önüne alındığında, Hacı karakterinin de hikâye içerisinde örnek bir çocuk olması bu durumları pekiştireceği düşünülmektedir. Ayrıca, çocukların yeni bilgilere ve tecrübelere açık olması durumu da göz önüne alındığında, hikâyenin içerisindeki tarihi olaylar bir oyun içerisinde anlatıldığı için hem öğrenmeyi eğlenceli hale getireceği hem de çocuklar üzerinde heyecan ve merak uyandıracağı düşünülmektedir.

  - Pedagog İlknur Ortaacar

Emir Yakup Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.