Elon Musk - Geleceğin Dahilerine

Buzdağı Yayınevi

Ashlee Vance

299,00 TL
209,30 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
89,70 TL
Elon Musk - Geleceğin Dahilerine Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786056902406
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 175 adet satılmıştır.
Ashlee Vance
Ashlee Vance
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Elon Musk - Geleceğin Dahilerine Kısa Özet

  2017 Kasım’ında ElonMusk Ankara’ya geldi ve Anıtkabir’i ziyareti esnasında çektiği fotoğrafı şu sözlerle paylaştı:

  *Üç kırık kaburga, delik bir akciğer ve yine de savaştı.*

  Bu paylaşımı, bir anda Türkiye’deki milyonların Elon Musk`ın kim olduğunu merak etmesine neden oldu.

  Türkiye’de ve dünyada çok satan listelerinden uzun süre inmeyen ve tüm zamanların en beğenilen kitapları arasına giren Elon Musk’ın tek resmi biyografisi HarperCollins tarafından 8-18 yaş aralığındaki genç ve çocuklar için uyarlandı.

  Bu kitap; genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, taşımacılık, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir. AshleeVance, 300’e yakın insanla konuşarak ve ElonMusk ile 30 saatten fazla birebir görüşme yaparak bu çarpıcı ve ilham verici hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor.

  Hayatını, dünyayı fosil yakıtlara mahkum olmaktan kurtarmaya adayan ElonMusk’ın önüne çıkan engeller, büyük başarıları ve yaşadıkları daha iyi bir geleceğin hayalini kuran genç ve çocuklar için ilham kaynağı olacaktır. Karşılaştığı büyük sorun ve sıkıntıları okumak gençlere zorluklarla mücadele gücü aşılayacaktır. Çocukluğundan itibaren okuduğu kitaplar ile bilim ve teknolojiye olan müthiş merakı ise bilim, teknoloji ve girişimciliğe aktif ilgilerini artırarak bu alanlarda insanlık için faydalı işler yapmaları konusunda çocukları motive edecektir.

  Bugün yetişkinlerin olsa da gelecek çocuk ve gençlerin olacak. Özellikle de gelecekte sergileyecekleri dehalarla dünyayı insanlar ve diğer canlılar için daha iyi bir yer yapma yolunda ilerleyenlerin olacak.

 • 2. Hamur

Elon Musk - Geleceğin Dahilerine Hakkında Yorumlar