Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi

Profil Kitap

Fatma Barbarosoğlu

70,00 TL
49,70 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
20,30 TL
Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi Hakkında Bilgiler
Türü: Söyleşi Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786258498042
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Fatma Barbarosoğlu
Fatma Barbarosoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi Kısa Özet

    Fatma Barbarosoğlu Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi kitabında edebiyat, kültür ve eleştiri tarihimizde kendine özgü bir dil, tarz ve üslup geliştiren isimlerle eleştirinin temel çerçevesini çiziyor. Tarık Buğra, Memet Fuat, Fethi Naci, Tahsin Yücel, Gürsel Aytaç, Ayşe Şasa ve Mustafa Kutlu  eleştirinin tüm yönlerini ortaya koyarken eleştirimizin yakın/uzak tarihini de yeniden düşünme imkânı sunuyor. Türk edebiyatındaki, dolayısıyla kültür dünyamızdaki süreklilik ve kopuşları kapsamlı bir şekilde kavrama fırsatı veren çalışma okura, edebiyat ortamından eleştiri geleneğine, iz bırakan dergilerden anlama ufuklarına değin geniş bir alanda rehberlik ediyor.
    Eleştiriyi anlamak, bilmek, keşfetmek odaklı söyleşiler 1990’ların edebî kamusunun bugüne kıyasla pek de kırılgan olmayan yapısına dair ipuçları verdiği gibi soruyu soranın bireysel tarihine dair işaretler de taşıyor. Sorular aşağı yukarı aynı frekansa sahip iken cevaplayanların meşreplerini ve mizaçlarını ortaya koyan *farklı frekanslar* okuyucunun dikkatinden kaçmayacak nitelikte.
    Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi, sadece eleştiri yordamlarıyla değil; kültürle, düşünce tarihiyle, sosyoloji ve sinemayla ilgilenenlerin de dikkatini çekecek derinlikte tartışmalar barındırıyor.

  • 2. Hamur

Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.