sadsad x
asdasd
16,00 TL
10,88 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
5,12 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Eleanor Rigby Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9789758733682
Kapak: Ciltsiz
Douglas Coupland
Douglas Coupland
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eleanor Rigby Kısa Özet

  Douglas Coupland,X Kuşağı ile çağdaş yalnızlık ve hiçlik meselesine unutulmaz bir imza atmıştı .Artık bir üsluba dönüştürdüğü bu tondan da yoluna devam ediyor. Eleanor Rigby`nin kahramanı Liz Dunn, tüm yalnızlar için düşünüyor, konuşuyor ve yaşıyor.

  Liz Dunn, 42 yaşında, fazla kilolu bir kız kurusu ve çaresiz yalnızlıktan çok fena dertli... Ya da değil. O haline alışık. Bunun yanısıra dokunaklı biri, başından geçen olayları anlatırken ve geçmişle gelecek arasında mekik dokuduğu sırada olanı biteni bize aktaran coşkulu anlatıcı sesi aklımız çeliveriyor. Ve zorluyor bizi. Bir sürü basit ama sıradışı ayrıntıyla mutsuz masumiyetin müthiş bir resmini çiziyor.

  "Uçlarda komik ve insanın içini kıpırdatıyor. Yeni çağın ilk büyük romanlarından biri olabilir."
  -Kirkus Reviews

  "Ton ayarı mükemmel yapılmış bir kara komedi."
  - Los Angeles Times

  "Elenaor Rigby, ciddi ve yürekleri ısıtan bir öykü,küçük derinliklerde bezenmiş bir doğa manzarası gibi."
  - Ali Smith ,The Guardian

  Bir telefon her şeyi değiştirebilir...

  1997`de bir yaz akşamı, gökyüzünde bir göktaşı belirir. Liz Dunn`un sığındığı sıkıcı evine odakladığı hayatında, geçireceği diş operasyonu ve kiraladığı bir avuç dolusu filmden başka hiçbir şey yoktur. Fazla kilolu, sarsak ve tek düze Liz Dunn`un verdiği sıkıcı ilk izlenimin arkasındaysa yıllar boyunca süren gözlemlerin ve iç hesaplaşmaların keskinleştirdiği, kimimize çok ama yakın ve tanıdık olan,müthiş bir zihin vardır. Liz, hayatında huzur istediğine karar vermiş biridir,bir şeylere ulaşmak gereken kararlılık yerine... Ve, bir gök taşı daha düşer,ama bu kez genç bir adam biçiminde. Bölge hastanesine, kolunda acil durumlarda temas kurulmak üzere Liz`in ismi ve adres bilgileri yazılı olan bir bilezikle birlikte kaldırılmıştır. Her türlü durumda Liz Dunn`u bulun.

  Etkileyici bir kayıp ruh ve acayip bir anlamlandırma mekanizmasına sahip Jeremy ortaya çıkışıyla Liz`in sessiz varlığını işgal ediverir. Bir dizi hadise meydana gelir ve Liz dünyanın öbür ucuna gidip gelir.Yaşamını,yakalanabilir ve gerçek bir mutluluk şansı olduğunu düşündüğü için bir tür riske atar. Komik ve kalp burkan,u dönüşler yapan Elenaor Rigby, çağdaş zamanlar insanının düşüncelerini temize çeken, hissettiklerini ifade eden, hepimizi etkileyen yalnızlığın temas ettiği yerlerimizi sızlatan bir roman.

Eleanor Rigby Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.