160,00 TL
115,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
44,80 TL
Elde Var Hikaye Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 92
ISBN: 9786059952545
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 52 adet satılmıştır.
Tarık Dursun K.
Tarık Dursun K.
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Elde Var Hikaye Kısa Özet

  2010 Memet Fuat Yayıncılık Ödülü’yle taçlanan *Köprü Kitaplar* koleksiyonunun 19. kitabı, Tarık Dursun K.’nın özenle seçilen öykülerinden derlendi. Heyecanla beklediği kitabının hazırlıkları sürerken aramızdan ayrılan usta yazar, hikâyelerini gençlere miras bıraktı. 1950’lilerin en verimli yazarlarından sayılan Tarık Dursun K.’nın kitapta yer alan 13 öyküsü sokağı, gençleri, işçiyi ve hayatı naif ayrıntılarıyla anlatıyor. *Köprü Kitaplar*ın editörü Semih Gümüş, gerçekçi diyalogları ve yalın üslubuyla bir dönemi kayda geçen ödüllü yazarın edebiyatımızdaki yerini, *Sait Faik’e yakın, Orhan Kemal ve Sabahattin Ali’nin yanı başında,* diye tanımlıyor. Müren Beykan’ın yayına hazırladğı kitap, Tarık Dursun K.’yı hatırlamak ya da tanımak isteyenler için benzersiz bir edebi yolculuk şansı.

  Fotoğraf çektirirken yerinde duramayan çocuğun gülüşü, ağaya kafa tutan adamın isyanına karışıyor. Karda kayan çocukların neşe çığlıkları, ayakkabı diken ustanın kederiyle yarışıyor: Kırlar, Kırlar, Ey Kırlar!; İda; Tutanak; Çocuklar İçin Bir Öğretmen; Biz İnsanız; Öpüşsüz Bir Güvercin Aşkı; Bahriyeli Çocuk; Kerem ile Aslı; Ve Büyükanne Aşk Yokken Ölür; Hatırla Ey Peri!; Geriye Dönüş’lü Hikâye; Babam ve Ben; Elim Elim İbrişim, Elde Var Bir Kuşum.

  *Tarık Dursun K., her türde başarılı ürünler vermişti. Tarık’ın Türkçesinin kıvraklığı okuru daha ilk satırda kendine çeker.*

  - Doğan Hızlan

  *Çok değerli bir öykücü... Türkçe’yi en iyi kullanan yazarlarımızdan biridir.*

  - Selim İleri

  *Tarık Dursun K., güzel öyküler yazdın bıraktın; gittin.*

  - Murathan Mungan

 • 2. Hamur

Elde Var Hikaye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.