sadsad x
asdasd
110,00 TL
71,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
38,50 TL
El Turco Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 463
ISBN: 9789752444041
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Orhan Yeniaras
Orhan Yeniaras
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • El Turco Kısa Özet

  Bu kitapta size tarihin sakladığı sırlardan birini açıklamak istiyorum. Kuzey İtalya’da Moena isimli bir köy vardır. Kimsenin Türkçe bilmediği bu köyde yapacağınız bir gezi hayatınızın gezisi olacaktır. Çevrenizde; Türk Evi, Türk Sokağı ve Türk Kahvesi gibi levhaları görüp şaşıracaksınız.

  Geziye devam edecek olursanız, mermer bir kaide üzerine yerleştirilmiş, sakallı ve sarıklı bir Yeniçeri büstü selamlayacaktır sizi. İşin ilginç yanı, büstün kaidesi üzerinde bulunan ay yıldızlı Türk bayrağı ve belirgin bir şekilde yazılmış *Türk* sözcüğü bulunmasıdır.

  Eğer köye ağustos ayında giderseniz, halkın Türk milli giysilerini giyip, ellerinde Türk bayrağı olduğu halde sokağa döküldüklerini görürsünüz.

  Köylülerden herhangi birine büstü göstererek *Bu kimdir?* diye sorduğunuzda *O bizim atamız, biz de Türk’üz* diyeceklerdir.

  Peki kimdir bu Türk? İkinci Viyana Kuşatması’nda Moenalılar tarafından yaralı olarak bulunup kurtarılan Osmanlı istihbarat subayı Balaban Ağa bu köye yerleşmiş ve halkı haraca kesen derebeylerine karşı başarılı bir köylü ayaklanmasını örgütlemiştir.

  Bu belgesel romanda Balaban Ağa’nın sıra dışı öyküsüyle birlikte İkinci Viyana Kuşatması’nın bilinmeyen yönlerini de okuyacaksınız.

 • 2. Hamur

El Turco Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.