sadsad x
asdasd
1.300,00 TL
910,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
390,00 TL
El-Fetava`s-Sugra Prestij 1-2 Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 1004
ISBN: 9786258023978
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2022
Necmüddin Yusuf B. Ahmed B. Ebi Bekr El-Hasi El-Ha
Necmüddin Yusuf B. Ahmed B. Ebi Bekr El-Hasi El-Ha
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • El-Fetava`s-Sugra Prestij 1-2 Cilt Kısa Özet

    El-Fetâva’s-sugrâ, aslı itibariyle Buhara’da “sadr” unvanıyla hüküm süren ve Hanefî fukahasının önde gelen temsilcileri olan Burhan ailesine mensup Sadrüşşehîd Hüsâmeddin’e (ö. 536 h./1141 m.) aittir. Fetâvâ/vâkıât literatüründe birçok eser telif etmiş ve bu literatüre yön vermiş bir âlim olan Sadrüşşehid’in genel kabule mazhar olan bu eserleri, birçok tertip ve tamamlama çalışmasına konu olmuştur.

    Bu tertip ve tamamlama çalışmalarından biri de Necmeddin Yûsuf b. Ahmed el-Hâsî el-Hârizmî’ye (ö. 620/1223 civarı) ait el-Fetâva’s-sugrâ’dır. Hâsî bu çalışmasında, Sadrüşşehid’in günümüze ulaştığı bilinmeyen eserindeki meseleleri sadece tertip etmekle kalmamış eksikliklerini de gidermek suretiyle yaşadığı zaman diliminde fetvada en çok ihtiyaç duyulan fıkhî konuları bir araya getiren kapsamlı bir kaynak ortaya koymuştur.

    Dr. Abdulhalik Uygur tarafından tahkik edilen bu kıymetli eser, TDV İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM) tarafından gerçekleştirilen özenli bir neşir hazırlık süreci sonrasında “İkinci Klasik Dönem Projesi” kapsamında “ilk kez” yayımlanmaktadır.

  • 1. Hamur

El-Fetava`s-Sugra Prestij 1-2 Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.