sadsad x
asdasd

Einstein’dan Tesla’ya Bilim İnsanları - Popüler Bilgi Serisi

Yediveren Çocuk
19,00 TL
11,78 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
7,22 TL
Einstein’dan Tesla’ya Bilim İnsanları - Popüler Bilgi Serisi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786059484428
Kapak: Ciltsiz
Attila Öztürk
Attila Öztürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Einstein’dan Tesla’ya Bilim İnsanları - Popüler Bilgi Serisi Kısa Özet

  Hiç düşündünüz mü, bilim adamları nasıl insanlardır, nasıl bir kişilikleri vardır ki insanlık için durmaksızın çalışır, fedakarlıkta bulunurlar?

  Ve nasıl insanlardır ki buna rağmen genellikle hayattayken toplumda hak ettiği saygınlığı görmez, hatta kimi zaman olay konusu bile edilirler?

  Türkler’in İslam’la tanıştığı 8., 9.ve 10. Yüzyıllarda Avrupalılar karanlıklar içinde iken, Anadolu Medeniyeti felsefe, bilim, sanat, tıp, mimari, şehir düzenlemesi gibi alanlarda görkemli başarılar elde etmişti. Tarihçi Martin Kramer’in ifadesiyle *Eğer 1000’li yıllarda nobel ödülleri dağıtılıyor olsaydı, nerdeyse tümünü Anadoludakiler alırdı.*

  Batı medeniyetine baktığımızda da, çağdaş bilimin doğuşunun yine araştırma, inceleme üzerine kurulu olduğunu görürüz. *Bilimsel devrim çağı* olarak bilinen 17. Yüzyıl, evreni ve doğayı keşfetme niyetiyle araştırma yapan bilim adamları ile doludur. Bu dönemde İngiltere, Fransa gibi ülkelerde kurulan tüm bilim enstitüleri, *Evrenin kanunlarını keşfederek onu tanıma* hedefini benimsemiştir. Aynı eğitim 18.yüzyılda da devam etmiştir. Newton, Kepler, Copernicus, Galileo,

  Pascal, Boyle, Paley, Cuvier gibi isimler, bilim dünyasına önemli katkıları bulunan bilim adamlarından sadece birkaçıdır.

  İşte bu kitapta, tarihten günümüze kadarki süreçte yaşamış olan bilim adamlarının hayat hikayelerini bulacak; zorluklar karşısındaki kişilikli duruşlarına, azimli çalışmalarına ve sonucunda da göz kamaştırıcı başarılarına tanıklık edeceksiniz.

Einstein’dan Tesla’ya Bilim İnsanları - Popüler Bilgi Serisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.