Einstein ile Ay Yürüyüşü

Epsilon Yayınevi

Joshua Foer

345,00 TL
241,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
103,50 TL
Einstein ile Ay Yürüyüşü Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786254140891
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 53 adet satılmıştır.
Joshua Foer
Joshua Foer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Einstein ile Ay Yürüyüşü Kısa Özet

  Hafızamı geliştirip geliştiremeyeceğimi hiç düşünmemiştim ama Joshua Foer'ın kitabını okuduktan sonra artık yapabileceğimi biliyorum... Kesinlikle olağanüstü, bu yaz okuduğum en ilginç kitaplardan biri.  –Bill Gates

   

  Foer’ın kronik unutkan bir gazeteciden ABD Bellek Şampiyonu olmasına giden yolculuğun öyküsü, yaşamımızın tüm yönleri üzerinde belleğimizin uçsuz bucaksız ve gizli etkisini irdeliyor.

   

  İnsanlar her yıl ortalama kırk günlerini unuttukları şeyleri telafi etmeye harcıyor. Joshua Foer da bu insanlardan biriydi. Ama bir yıl süren eğitimden sonra kendini ABD Bellek Şampiyonası’nın finalinde buldu. Hepimizin sıklıkla unuttuğu bir gerçeği, aslında anılarımızın toplamı olduğumuz fikrini keşfetmesi daha da önemliydi.

   

  Einstein ile Ay Yürüyüşü, zihin açıcı bir araştırmayı, belleğin şaşırtıcı toplumsal tarihini ve insanların anımsama biçimini algılayışımızı değiştirecek hileleri irdeliyor. Üst düzey “zihin sporcuları”nın verdiği eğitimleri, Cicero’nun uzun konuşmalarını ve ortaçağ düşünürlerinin kitapları ezberlerken kullandığı, antik çağlardan kalma teknikleri bir araya getiriyor.

   

  Foer, araştırmasını zihin sporcularının dünyasından öteye, ülkenin dört bir köşesine ve kendi aklının derinliklerine taşıyarak hepimizin sahip olduğu ama sıklıkla unuttuğu bir yeteneğe derin saygı duymayı öğretiyor.

 • 1. Hamur

Einstein ile Ay Yürüyüşü Hakkında Yorumlar