sadsad x
asdasd

Eğlenceli Matematik Kutulu Özel Set 4 Kitap

Pegasus Yayınları

Kolektif

272,92 TL
163,75 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
109,17 TL
Eğlenceli Matematik Kutulu Özel Set 4 Kitap Hakkında Bilgiler
Türü: Zeka Gelişimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786254100765
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğlenceli Matematik Kutulu Özel Set 4 Kitap Kısa Özet

  MATEMATİĞİN ANLAMI:
  SAYILARLA MODEL KURMAK
   
  Matematiğin konusu model oluşturmaktır. Cin fikirli düşünceler ve zekice açıklamalardır. Oynamak ve deney yapmaktır. Eğlenmektir!
  Matematikte her şey olabilir! Sihirli kare nedir? 20 günde nasıl milyoner olunur? Gelin, matematiğin gizemlerine doğru bir keşif turuna katılın. Möbius şeridiyle, geometrik şekillerle, fraktal ve daha pek çok şeyle deneyler yapın.
  Düşünülenin aksine matematik umutsuz vaka değildir. Zor ya da anlaşılmaz olması da gerekmez. Aslında hepimiz matematikçiyiz: Seksek oynayanlara bakın; elindeki taşı atıyor ve hesaplıyorlar. İskambil falına bakan teyze, patikaya karo döşeyen bahçıvan...
  Matematiğin hayal gücü, bilim, düşünceler ve azıcık da çılgınlık dolu büyülü dünyasına gelin ve kendi modellerinizi keşfedin. 
   
  KARELER, HİYEROGLİFLER VE AKILLI KARTLAR
   
  Matematik pek çok şey için gereklidir.
  Aynı gün iki doğum gününe birden davet edilme olasılığı nedir?
  Yağmura karşı sigorta yaptırmak isteyenlere sigorta poliçesi satmak kârlı mıdır?
  Hiyerogliflerle rakamlar nasıl yazılır?
  5 artı 2 ne zaman 1 eder?
   
  Matematiğin anlamı kitabının yazarı Kristin Dahl, matematiğin gizemlerine keşif yolculuğunu sürdürüyor. Sen de ona katıl ve geometrik model, sayı, olasılık, sihirbazlık numarası ve daha pek çok aktivitede denemeler yap!
  İhtiyacın olanlar: kalem, tebeşir, cetvel, makas, kibrit çöpleri, düğmeler ve çokça kâğıt. Tabii yanında bir arkadaşın olursa daha da güzel! Biraz yaratıcılık, hayal gücü ve merakla problemleri beraberce çözebilirsiniz.
  Fikirlerini sına! Bir problemin çoğunlukla birkaç olası cevabı ve çözümünün genelde çeşitli yolları vardır. Kendine bolca zaman tanı!
   
  MATEMATİK OYNAYALIM MI?
  YARATICI ZEKÂ OYUNLARI
   
  Pek çok eğlenceli aktivitenin aslında matematikle iç içe olduğunu biliyor muydun? Şöyle düşün: Arkadaşlarınla doktorculuk, şövalyecilik ya da evcilik oynadığın gibi matematik de oynayabilirsin!
  Anton ve Julia da işte tam bunu yapıyor. Seksek oynuyor, palyaço boyuyor, leziz pastalar yapıyor, ilginç ve şaşırtmacalı oyunlar oynuyor. Çözüm ararken birbirlerine yardım da ediyorlar çünkü matematik bazen biraz ustalık istiyor. Her problemin birden fazla çözümü olabilir. Heyecan verici olan da bu ya! Peki, sen ne düşünüyorsun? Matematik oynamaya var mısın?
  Matematik oynayalım mı? altı yaş ve üstü çocuklara hitap ediyor. Çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayan Mati Lepp’in sıcacık çizimlerinde birçok çocuk kendini buluyor. Kitap, çocukları kendi matematik oyunlarını üretmeye teşvik ediyor.
   
  “Bu kitap anne babalar, kreşler, ilköğretim öğretmenleri, pedagoglar için eğlenceli ve pedagojik matematik oyunlarıyla hazine değerinde.”
  İsveç Kütüphane Hizmetleri
   
  EĞLENEREK MATEMATİK:
  OYNA, TANIMLA, ÖLÇ, HESAPLA
   
  Eğlenerek matematik meraklı çocuklar için ilham verici ve eğlenceli bir oyun kitabı. Bu kitapta ölçmek ve tartmak, oyuncakları farklı şekillerde gruplamak, ayakkabıları eşleştirmek, oyuncak bebeği farklı renk kombinasyonlarında giydirmek, evde ve dışarıda farklı şekiller aramak, güzel daireler çizmek, bir haftada ne kadar tuvalet kâğıdı kullanıldığını araştırmak gibi birçok konuda oyun bulacaksınız.
  Oyunlar doğrudan matematik düşüncesini çağrıştırmayabilir ama zaten hedefimiz de bu. Matematik her şeyden önce bir düşünme ve örüntüyü keşfetme şeklidir. Bu kitapta çocuklar eğlenerek matematiksel düşünme süreçlerini geliştirir; başka bir şeyle uğraşırken hesap yapmayı öğrenirler.
  Çocukların matematikten zevk almalarını sağlayan Eğlenerek matematik, Kristin Dahl ve Mati Lepp’in çoksatan Matematik oynayalım mı? kitabının devamıdır. 

 • 2. Hamur

Eğlenceli Matematik Kutulu Özel Set 4 Kitap Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.