sadsad x
asdasd

Eğitimde ve Türkçe Öğretiminde Edebi Sanatlar

Çizgi Kitabevi Yayınları
28,00 TL
22,40 TL
%20 indirim
Eğitimde ve Türkçe Öğretiminde Edebi Sanatlar Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 335
ISBN: 9786054639205
Kapak: Ciltsiz
Battal Odabaşı
Battal Odabaşı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğitimde ve Türkçe Öğretiminde Edebi Sanatlar Kısa Özet

  Bu eser Eğitim Fakülteleri 1. ve 2. kademe İlköğretim Türkçe Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği bölümleri için hazırlanmıştır. Bilgi çağı olarak ilan edilen iki binli yılların eğitime getirdiği yeni bakış açısı içinde kendi ihtiyaçlarını karşılayan, duygu ve düşüncelerini başkalarıyla paylaşarak organize ve sistemli projeler yapabilen, yaşama alanını sürekli genişleterek bireysel ve toplumsal yaşam kalitesini yükselten, nitelikli insanlar yetiştirmeyi amaçlarken dilin önemini ihmal edemeyiz.

  Günümüz şair ve yazarların, şiir ve romanlarından alınmış örneklerle; 4 + 4 + 4 sistemine uygun olarak ilkokul ve ortaokul sınıflarına göre en çok kullanılan sanatlardan, örneğin çok az olan sanatlara kadar çok çeşitli sanat örnekleri görsel tasarımları ile birlikte hazırlanmıştır. Bunlar daha sonra mecazla ilgili sanatlar, anlamla ilgili sanatlar, sözle ilgili sanatlar olmak üzere sıralanmıştır.

  Bu eserler aynı zamanda somut - soyut ilişkisi yönünden ilk defa önemli bir uygulama başlamış oldu. Bugüne kadar yazılı ve sözlü olarak ifade edilen edebi sanatlar ilk defa metaryale aktarıldı. Bundan sonraki çalışmalarda eğitimde çeşitli ilkler belirlenerek her öğretmenin kendi üslubunda öğrencilerine hazırlayacağı materyallerin, somut - soyut ilişkisi açısından da faydalı olacağına inanıyoruz.

   

Eğitimde ve Türkçe Öğretiminde Edebi Sanatlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.