sadsad x
asdasd
40,00 TL
27,40 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
12,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Eğitim Üzerine Tezler Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786057934475
Kapak: Ciltsiz
İbrahim Halil Er
İbrahim Halil Er
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Eğitim Üzerine Tezler Kısa Özet

    Yıllardır uygulanagelen ve sürekli değişikliklere uğrayan ama bir türlü başarılı olunamayan eğitim sistemi üzerine yeni paradigmalar ortaya koyan İbrahim Halil Er, orijine *nebevi eğitim modelini* alarak, geçmişten, tarihten, Osmanlı’dan olduğu kadar günümüz dünya ülkelerindeki eğitim modellerini de inceleyerek, yeni ve tabuları yıkan bir sentez geliştirerek farklı ve yeni bir eğitim modeli sunuyor tüm eğitim camiasına…

    Yazara göre, günümüz eğitim sisteminin en büyük açmazı, çocuklara erdem ve ruhsal eğitimin verilmemesidir. Günümüz eğitim sistemi salt bilgi içermektedir. Bilgi, yoğun bir şekilde verilmekte, çocukların çocukluklarını yaşamalarına fırsat verilmemektedir. Böylece, çok bilgili ama yeterince olgunlaşmamış, ruhsal gelişimlerini tamamlamamış insanlar yetişmektedir. Öyle ki; çocuklarımız gençlik dönemine kafaları karışmış bir şekilde girmiş olmaktadırlar. Öğrendikleri ve eğitildikleri bilginin bir işe yaramadığını görmektedirler.

    *Günümüz eğitim sistemi cehaleti kaldırmakta ama ilim vermemektedir. Sadece bilgi vermektedir. Unutulmamalıdır ki, ilimsiz ve irfansız bir nesil, sadece iyi birer makine, iyi birer bürokrat ve sistemin çarklarına dişli olabilir.* diyen İbrahim Halil Er, eğitim konusuyla ilgilenen insanlara ufuk açması açısından çeşitli dergi ve gazeteler ile sosyal medyada eğitim ile ilgili yazdığı yazıları bir araya getirmiş, kendi deyimiyle *sadra şifa* olacağını umduğu eğitimle ilgili yeni tez ve paradigmalarını siz değerli okurlara sunmuştur.

Eğitim Üzerine Tezler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.